1. Od wtorku 17 grudnia do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. Wielkie Antyfony Adwentu.
 2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin.
 3. Roraty w Bezmiechowej o godz. 6.00 poprzedzone śpiewem godzinek. W Manastercu piątek o godz. 17.00. W środę w Manastercu nie będzie Mszy – ze względu na spowiedzi w dekanacie.
 4. We wtorek 17 grudnia spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od 15.00 do 17.00 w obydwu kościołach. W Lesku spowiedź w sobotę cały dzień z wyznaczonymi przerwami.
 5. W poniedziałek 23 XII od 8.00 przed świętami będę odwiedzał chorych z Komunią Św., proszę o zgłoszenie ich w zakrystii (zgłoszenie lub potwierdzenie  pierwszopiątkowych), w styczniu w I piątek odwiedzin już nie będzie.
 6. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Do posprzątania przed niedzielą i w poniedziałek przed wigilią Bożego Narodzenia proszę dwie kolejki: ……………………………………… Mężczyzn z tych dwóch kolejek proszę o ustawienie choinek w kościele w sobotę, jedną na zewnątrz  kościoła na placu. Stroić będą panie z Bezmiechowej Dolnej.
 7. Bezmiechowa:  Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie w ubiegłą niedzielę . Bóg zapłać za złożone ofiary z okazji przyjęcia opłatków wigilijnych na utrzymanie cmentarza,  radzie parafialnej dziękuję za ich rozniesienie, gdyby jeszcze ktoś potrzebował opłatków, można nabyć w zakrystii.
 8. Manasterzec:  Bóg zapłać za ofiary na kościół. Do przygotowania szopki, żłóbka i ubierania choinek prosimy osoby: ………………………… Po Mszy o godz. 9.00 dziś odbędzie się krótkie spotkanie rady parafialnej.
 9. W zakrystii są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas
 10. W dzisiejszej prasie katolickiej możemy przeczytać. W Niedzieli min.:
 • ……
 • ……..

W Gościu Niedzielnym min.:

 • O tym jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka
 • Historyczne kłamstwa lewicy