1. Dziś Mszę prymicyjną o godz. 11.00 w Bezmiechowej i o godz. 9.00 w Manastercu w naszej parafii odprawi Konrad Kawa, który miał w naszej parafii praktykę diakońską. Po tych Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Dziś nabożeństwo majowe po sumie, w Manastercu o godz. 15.00.
 3. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu:
  „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, warunkiem jest spełnienie zwykłych warunków: stan łaski uświecającej po spowiedzi, przyjęta Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 4. W poniedziałek Święto Matki Kościoła, Msza św. w Bezmiechowej o godz. 8.00 i o godz. 18.00, w Manastercu  o godz. 16.30. Wieczorem przed Mszą nabożeństwo majowe.
 5. W poniedziałek o godz. 16.00 w Lesku kandydaci oraz świadkowie mogą skorzystać ze spowiedzi przed bierzmowaniem, także w poniedziałek generalna próba przed bierzmowaniem.
 6. We wtorek o 18.00 Lesku ks. Abp Adam Szal udzieli min. naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo majowe i Msza św. we Bezmiechowej będzie w tym dniu wcześniej – o godz. 16.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00. W Manastercu w środę i piątek o godz. 17.00
 7. We czwartek 8 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów  i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, o godz. 11.00 w Bezmiechowej Rocznica I Komunii Św.
 9. W środę i czwartek spotkanie dla dzieci z IV klasy przed Rocznicą I komunii o godz. 16.00 w Bezmiechowej. W sobotę od godz. 17.00 spowiedź dla tych dzieci.
 10. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i umajenie kościoła, na ten tydzień do sprzątana prosimy osoby: Szymańska Anna, Baraniewicz Joanna, Urban Małgorzata.
 11. Bezmiechowa:  Bóg zapłać za ofiary na nowy kosciół. W zakrystii są do odebrania listy na majową zbiórkę. Murarze zakończyli w tym tygodniu murowanie ścianek działowych w piwnicy. W tym tygodniu będzie zwożone drzewo na plac na więźbę dachową. Od następnego tygodnia ma zjechać ekipa do dachu. Lista – grafik  na przygotowanie posiłku dla robotników będzie w zakrystii do następnej niedzieli.
 12. Manasterzec: Bóg zapłać za ofiary na tacę na kościół w Manastercu.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli min.:
 • Nowo wyświęceni neoprezbiterzy i diakoni naszej diecezji

W Gościu Niedzielnym min.:

 • W brzuchu wieloryba – o powrocie Europy do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem
 • Jest kolejny nr Małego Gościa dla dzieci