1. W poniedziałek i wtorek ostatnie Msze św. roratnie w Bezmiechowej o godz. 6.00   Rozpoczęcie godzinkami.
 2. W poniedziałek rocznica święceń a we wtorek 24 XII dzień imienin ks. abp Adama Szala, polecamy go w modlitwie.
 3. Jutro udam się do chorych z Komunią Św., jeszcze dziś można zgłosić.
 4. We wtorek 24 grudnia wieczorem zasiądziemy w rodzinach do Wigilijnej Wieczerzy na pamiątkę  narodzin Zbawiciela. Zadbajmy o tradycyjną , chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych czy z sąsiedztwa. Pamiętajmy o ubogich i samotnych. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa (wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią modlitewną obejmijmy  także tych, którzy od nas odeszli do domu Ojca. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Liturgiczny zaś obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki w Manastercu o godz. 22.30, w Bezmiechowej o godz. 24.00 (północy). Zapraszam do licznego udziału, aby radośnie i we wspólnocie parafialnej uczcić przychodzącego Pana. Taca z pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 6. W środę 25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia, porządek Mszy św. jak w zwykłą niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30. Taki sam porządek w czwartek w Święto Św. Szczepana, męczennika. Po Mszy św . o 9.00 i 11.00  poświecenie owsa. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona WSD w Przemyślu, Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie, dom Emaus w Korczynie.
 7. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizje błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 8. W piątek 27 XII święto św. Jana Apostoła, msza o godz. 16.00 w Manastercu i godz. 17.00 w Bezmiechowej, można przynieść wino do poświęcenia. W sobotę 28 XII Świętych Młodzianków, msza rano o godz. 7.00.
 9. W sobotę rozpocznę wizytę duszpasterską w tym roku będzie ona w Łukawicy i Manastercu
 10. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny
 11. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ustawienie choinek, na jutro ( lub we wtorek) do posprzątania proszę kolejkę która była czytana w ubiegłym tygodniu, na sobotę: Balawejder Elżbieta, Superson Agnieszka, Mularz Renata.
 12. Bezmiechowa: Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji przyjęcia opłatków.
 13. Manasterzec: Bóg zapłać Radzie Parafialnej za rozniesienie opłatków wigilijnych, a parafianom za złożone ofiary.
 14. Manasterzec: Bóg zapłać za przygotowanie, wystrój kościoła na święta.
 15. Można nabyć świąteczne nr prasy katolickiej. Świąteczny nr podwójny Niedzieli 10 zł, w numerze min.: płyta z kolędami Golców oraz kalendarz na rok 2020

Gościu Niedzielnym, także podwójny nr w cenie 10 zł, w nr min.:

Dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia symbolikę żłóbka

Jest też kolejny nr Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 1. Intencje mszalne ………
 2. Niech czas świętowania Narodzenia Pańskiego  będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią.