1. Manasterzec: Gościmy dziś w parafii ks. Prałata Jana Mazurka , Moderatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży naszej Archidiecezji Przemyskiej. W naszej parafii powstaje grupa parafialna RAM-u. Jedenastu młodych z Manasterca i Łukawicy zostaje włączonych do tego ruchu katolickiego, oznaką tego będzie przyjęcie emblematu RAM-u .
 2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Diecezjalna intencja różańcowa na grudzień: Aby Chrystus, Wcielone Boże Słowo, przemieniał karmiących się Jego Słowem i Ciałem.
 3. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2019/2020 pod hasłem„ Wielka Tajemnica Wiary”.
 4. Codziennie rano w Bezmiechowej Msza św. roratnia czyli ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.00 godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP i bezpośrednio po godzinkach Msza św. Dzieci zapraszam aby przychodziły z lampionami (jutro będzie można otrzymać lampion), będą dla nich obrazki. W niedziele według przepisów liturgii nie ma Mszy roratnej, ale jest Msza św. niedzieli Adwentu w kolorze fioletowym, dodatkową świecę roratkę symbolizującą Maryję zapala się w dni powszednie podczas Mszy roratnich.
 5. Manasterzec: W Manastercu Msza św. roratnia ku czci NMP o godz. 17.00. będzie środę i  w piątek o 17.00 Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W niedzielę śpiew godzinek przed Mszą św. o godz. 9.00.  W niedzielę według  przepisów liturgii nie ma Mszy roratnej, ale jest Msza św. niedzieli Adwentu w kolorze fioletowym, świecę roratkę symbolizującą Maryję zapalamy wtedy na czas śpiewu godzinek, natomiast na wieńcu adwentowym zapala się świece tylko w poszczególne niedziele Adwentu.
 6. Manasterzec: w środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII i VII. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, a w piątek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i scholii.
 7. Na stoliku z gazetami (na bocznym ołtarzu Manasterzec) wystawiona jest księga trzeźwości, można na czas Adwentu złożyć dar abstynencji i ofiarować za uzależnionych. Może to być nasze adwentowe postanowienie.
 8. Dziś taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. W Bezmiechowej możliwość spowiedzi codziennie rano podczas śpiewu Godzinek, nabożeństwo I piątkowe w Bezmiechowej po rannej Mszy św., po południu w piątek możliwość spowiedzi w Manastercu od godz. 16.00, Msza o godz. 17.00. Do chorych z Komunią Św. udam się w piątek od godz.12.00. W sobotę po roratach różaniec.
 10. W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Podczas Mszy św. o godz.9.00 w Manastercu poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. z kasy III. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami.
 11. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: …………………..
 12. Bezmiechowa: W przyszłą niedzielę po  Mszy św. porannej będzie  poświęcenie opłatków wigilijnych, członków Rady  Parafialnej  proszę o rozniesienie je do rodzin naszej parafii jako wyraz łączności ze wspólnotą parafialną. Ofiary składane z tej okazji będą tak jak w ubiegłym roku przeznaczone na utrzymanie cmentarza „Fundusz cmentarny”. Natomiast taca w przyszłą niedzielę II miesiąca będzie na ogrzewanie kościoła. Bóg za złożone ofiary na nowy kościół w miesiącu listopadzie.
 13. Manasterzec: w przyszłą niedzielę II miesiąca taca na kościół w Manastercu.
 14. Manasterzec: w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 będzie poświęcenie opłatków wigilijnych, członków Rady Parafialnej proszę wzorem lat ubiegłych o rozniesie ich do rodzin naszej parafii jako wyraz łączności ze wspólnotą parafialną. Dowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na kościół w Manastercu oraz na ofiarę dla pana organisty za cały rok posługiwania.
 15. W dzisiejszej prasie katolickiej możemy przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Temat nr: czekanie ma sens
 • Sposób na małżeński Adwent

W Gościu Niedzielnym min.

 • Rozmowa z matka chłopca cudownie ocalonego
 • Świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo
 • W Małym Gościu Niedzielnym lampion do samodzielnego zrobienia