1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych Diecezjalna intencja różańcowa na sierpień:
  za zniewolonych przez nałogi, szczególnie nałóg alkoholizmu, o dar wyzwolenia.
 2. Dziś dzień wspomnienia św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów, w modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy, zwłaszcza proboszczów.
 3. We wtorek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Manastercu o godz. 11.00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Imienia Jezus, procesja wokół kościoła i uroczyste błogosławieństwo. Na procesję zabierzmy chorągwie, obrazy, figury, panów proszę o zabranie baldachimu.
 4. W tym tygodniu w Bezmiechowej Msza św. we wtorek , czwartek i sobotę rano o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia do wieczorem o 18.00, w Manastercu w piątek o godz. 17.00.
 5. Jak co roku 11 sierpnia ( w niedzielę) wyrusza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Msza św. w Bezmiechowej na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 5.00 rano ( o 7. 30 mszy św. już nie będzie), po Mszy św. wymarsz. Można zapisać się na wyjazd  busem, który dowiezie grupę do Arłamowa, będzie wyjeżdżał  o godz. 13.30, z parkingu spod kościoła w Bezmiechowej, powrót z Kalwarii byłby  o godz. 21.00. (można zapisać się w zakrystii)
 6. W czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edytę Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w sobotę św. Wawrzyńca., diakona
 7. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Elżbieta Szramowiat, Alicja Seroczyńska, Iwona Kuzio
 8. Bezmiechowa:  Składam podziękowanie tym wszystkim parafianom, którzy inspirowali do zorganizowania festynu, włączyli się czynnie w przygotowania (dalsze i bezpośrednie), załatwiania różnych spraw organizacyjnych, logistycznych, technicznych, sceny, nagłośnienia, elektryki, kuchni i całego zaplecza gastronomicznego, przygotowanie terenu – miejsca pod festyn, na parkingi, pozyskanie przedmiotów na fanty i licytacje , włączyli się w występy artystyczne ( począwszy od dzieci po dorosłych), poświecili swój czas , okazali różną pomoc, Bóg zapłać ofiarodawcom. Wszystkim sponsorom z parafii i spoza, członkom Róż Różańcowych za ufundowanie nagród. Także cichym sponsorom, ofiarodawcom. Wszystkim, którzy wzięli udział i pozostawili swoją cegiełkę na nowy kościół.
 9. Składam podziękowanie paniom, które dzięki życzliwości ks. Proboszcza w Polańczyku kwestowały, prowadziły sprzedaż cegiełek w tamtej parafii podczas jednej z niedziel lipcowych.
 1. Bezmiechowa: dzisiejsza taca jest na potrzeby archidiecezji, w przyszłą niedzielę II miesiąca taca na nowy kościół.
 2. Manasterzec: dzisiejsza taca jest na potrzeby archidiecezji, w przyszłą niedzielę II miesiąca na kościół w Manastercu.
 3. Dziś Festyn parafialny w Jankowcach, na którym wstąpi znana piosenkarka Eleni.
 4. Przypominam o wpłacie zaliczki osób które zapisały się na Pielgrzymkę do Wilna oraz o podanie nr kontaktowego komórkowego ( nie stacjonarnego), taki który będzie aktualny podczas pielgrzymki.
 5. 24 sierpnia w Miejscu Piastowym odbywa się będzie X Podkarpackie Wesele bez Toastu. Księża Michalici i Siostry Michalitki zapraszają małżeństwa, rodziny z dziećmi, narzeczonych, młodzież, wszystkich pragnących żyć w trzeźwości , oraz zainteresowanych organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych. Bliższe informacje na plakacie w gablocie ( na tablicy w salce)
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.