1. Gościmy dziś ks. Mateusza Jakiełę – neoprezbitera, o 11.00 i 9.00 w Manastercu odprawi mszę św. prymicyjną, udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, Bóg zapłać mu za wygłoszone Słowo Boże oraz za dar ołtarza jaki ofiaruje do kościoła w Bezmiechowej– komplet nowych lekcjonarzy. Życzymy  mu błogosławieństwa Bożego i wytrwałości w posługiwaniu kapłańskim, a pierwszą placówką będzie parafia Błażowa, którą obejmie pod koniec sierpnia.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziś procesja eucharystyczna po sumie, w Manastercu po Mszy św. o godz. 9.00
 3. W trakcie oktawy w tygodniu po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, w Manastercu o godz. 17.00, w Bezmiechowej o godz. 18.00.
 4. Jutro 24 czerwca uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza wieczorem.
 5. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Manasterzec: zakończenie oktawy w czwartek o godz. 16.30.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msza św. wieczorem o 18.00, w Manastercu o 17.00
 7. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msza św. o 11.00 i 18.00 w Bezmiechowej, w Manastercu o godz. 12.30 Taca z uroczystości na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła ostatnim kolejkom oraz wykoszenie trawy, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Józefa Bogdan, Katarzyna Woźna, Eugenia Woźna
 9. Bezmiechowa: w zakrystii są do odebrania listy na zbiórkę ofiar w czerwcu. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 pod wiatą w Bezmiechowej Górnej odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie festynu parafialnego. Zapraszamy parafian do włączenie się przygotowania.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli min.:
 • Pierwsze oficjalne stanowisko Watykanu w sprawie ideologii gender
 • Temat nr: Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Zamiast narzekać pomódl się
 • Strażnicy Serca Jezusa

W Gościu Niedzielnym:

 • O cudach eucharystycznych, wobec których nauka pada na kolana
 • O sile matczynej modlitwy oraz jak pokochać „bycie ojcem”