1. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, warunkiem jest spełnienie zwykłych warunków: stan łaski uświecającej po spowiedzi, przyjęta Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 2. W poniedziałek Święto Matki Kościoła, Msza św. w Bezmiechowej o godz. 8.00 i o godz. 18.00, w Manastercu  o godz. 17.00.
 3. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów  i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 5. W środę Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII ( za całej parafii) – o godz. 18.00 w Bezmiechowej – zakończenie roku formacji.
 6. Manasterzec: w czwartek 13 dnia miesiąca o godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Msza św. w piątek o 17.00.
 7. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wykoszenie trawy, na ten tydzień do sprzątana prosimy osoby: Justyna Latusek, Wiesław Latusek, Dorota Wojtanowska. Z drugiej kolejki prosimy do wykoszenia trawy na zboczach, przy parkingu, przy nowym kościele: Artur Opar, Jerzy Latusek, Krasulak Wiesław, Wojtanowski Grzegorz, Kmieciński Szymon, Kmieciński Krzysztof, Pikuła Zbigniew
 8. Bezmiechowa: dziś taca na nowy kościół, zbiórka do puszek Caritas na poszkodowanych powodzian.
 9. Będziemy organizować festyn parafialny 14 lipca na rzecz nowego kościoła– Potrzebujemy drobnych upominków i przedmiotów, które by można było przeznaczyć na fanty, czy też cenniejsze przedmioty na licytacje. Jeśli ktoś by chciał ofiarować takie rzeczy, czy w inny sposób wspomóc to miele jest to widziane. Można je przynosić do świetlicy w Bezmiechowej Dolnej.
 10. Manasterzec: dziś taca na kościół w Manastercu, zbiórka do puszek Caritas na poszkodowanych powodzian.
 11. W październiku 17-20 (czwartek- niedziela) planujemy parafialną 4 dniową pielgrzymkę do Wilna (min. Ostra Brama), Troki oraz Kowno. Przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu 3***, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, przewodnik w Wilnie, ubezpieczenie. Koszt od uczestnika 780 zł +10 euro wstępy do muzeów. Nie potrzeba paszportu, wystarczy dowód osobisty. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przy kościele (na tablicy ogłoszeniowej) Wstępne zapisy w zakrystii.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli min.:
 • Nowo wyświęceni diakoni i neoprezbiterzy naszej archidiecezji
 • Temat nr: Zesłanie Ducha Świętego

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat
 • Jest kolejny nr Promyczka dobra dla dzieci.