1. Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej archidiecezji święcenia diakonatu. Polećmy w modlitwie nowy wyświęconych diakonów.
 2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja różańcowa na czerwiec: za dzieci i młodzież – o dobre przeżycie czasu wakacji.
 3. W miesiącu czerwcu czcimy szczególnie Najświętsze Serce Pana Jezusa, codziennie po Mszy św. litania do NSPJ.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w następną niedzielę. Kończy ona okres wielkanocny. W sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia kapłańskie. Otrzyma je również diakon Mateusz, który miał u nas praktykę. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.
 5. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca.
 6. Bezmiechowa: w czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji, oraz możliwość spowiedzi przed I piątkiem.
 7. W piątek odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 10.00. Spowiedź w Manastercu od 16.00, o 17.00 Msza św. Spowiedź w Bezmiechowej od 18.00. Msza św. pół godziny później o 18.30.
 8. Bezmiechowa: dziś taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu. W przyszłą niedzielę na nowy kościół. Bóg zapłać za złożone ofiary w maju. Na ostatnim spotkaniu Rady parafialnej i Komitetu Budowy Kościoła zaproponowano aby powrócić do zorganizowania Festynu parafialnego rodzinnego, bezalkoholowego na rzecz nowego kościoła 14 lipca.  Dlatego zapraszamy na ogólne spotkanie organizacyjne wszystkich parafian  dziś do świetlicy w Bezmiechowej Dolnej na godz. 18.30. Od tego ile nas przyjdzie będzie zależeć czy będzie festyn organizowany. Zadecydowano, że będzie nie na stadionie ale pod Szybowiskiem.
 9. Manasterzec: dziś taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu, w przyszłą niedzielę na kościół w Manastercu.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek Caritas na poszkodowanych podczas tegorocznych powodzi.
 11. Decyzją Metropolity Przemyskiego, abp Adama Szala, dziś we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej, po głównej Mszy św., ma odbyć się procesja eucharystyczna. „We wspólnej modlitwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, kapłani wraz z wiernymi niech proszą o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, wypraszają nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzają za popełnione grzechy oraz zawierzają Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy.” Procesja będzie po sumie w Bezmiechowej.
 12. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień do sprzątania oraz umajania kościoła na Zielone Świątki proszę osoby: Maria Latusek, Renata Putyra, Stanisława Putyra.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli min. – 40 rocznica I pielgrzymki JPII do Polski

W GN min.: dodatek poświęcony pierwszej pielgrzymce JPII do Polski „Wielkie przebudzenie

 • Nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w ojczyźnie