1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Diecezjalna intencja różańcowa na maj: o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziś nabożeństwo majowe po sumie w Bezmiechowej, w Manastercu o godz. 15.00 przed Mszą św.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, w Bezmiechowej przez cały tydzień o godz. 18.00, we środę ze względu na odpust w Cisnej o godzinę będzie wcześniej, o 16.00 w Manastercu, a w Bezmiechowej o 17.00, w Manastercu w poniedziałek, środę i piątek z Mszą św
 4. We środę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Bpa Stanisława Jamroza, polecamy solenizanta w modlitwie.
 5. Spotkania dla dzieci z kl. III przygotowujące do I Komunii św. wg ustaleń z panią Joasią. W sobotę spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św., rodziców i ich rodzin w Bezmiechowej od godz. 9.00 – 10.00.
 6. W czwartek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III Gimnazjum, rozpoczęcie nabożeństwem majowy i Mszą św. o godz. 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii o godz. 11.00 w Bezmiechowej. Nabożeństwo majowe będzie po porannej Mszy św. Pierwsze ławki na sumie pozostawmy dla rodzin dzieci ( jest dziewięcioro dzieci) Rocznica I Komunii Św. będzie za dwa tygodnie 26 maja o godz. 9.00 w Manastercu.
 8. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 9. Manasterzec: w przyszłą niedzielę II miesiąca taca na kościół w Manastercu.
 10. Bezmiechowa: w przyszłą niedzielę II miesiąca taca na nowy kościół.Bóg zapłać za ofiary na nowy kościół.
 11. Bezmiechowa: Bóg zapłać  za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz wykoszenie trawy na brzegach i przy parkingu z odrębnej kolejki. (W ubiegłym roku w sierpniu zakończyła się kolejka na P. Tomaszu Sroczyńskim); Antoni Szramowiat, Seroczyński Marian, Antoni Kuzio, Grzegorz Kubowicz i Zasępa Danuta.
 12. W dzisiejszej prasie katolickiej warto przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Temat nr: Pismo Święte – żywe słowo
 • Po śladach św. Matki Teresy z Kalkuty
 • Misterium Korony Cierniowej ocalonej z pożaru katedry Notre Dame

W GN min.:

 • Na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?
 • Dlaczego dobry katolik powinien być patriotą?
 • Reportaż o kosciółku Quo Vadis w Rzymie
  1. Intencje mszalne ….