kosciół Bezmiechowa

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół zachęca do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przez cały rok za pobożne odmówienie koronki w kościele lub kaplicy, gdzie znajduje się Najświętszy Sakrament można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas. Caritas naszej Archidiecezji Przemyskiej jak co roku organizuje akcję kolonijną podczas wakacji dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej ( w wieku od 9-16 lat). Turnusy tygodniowe odbywać się będą w Tryńczy oraz ośrodku Caritas w Rajskim. Parafia może zgłosić maksymalnie do 10 dzieci. Rodziców zainteresowanych, proszę o osobisty kontakt z parafią.
 3. We wtorek po Mszy św. spotkanie Bractwa Trzeźwościowego.
 4. W środę 1 maja rozpoczęcie nabożeństw majowych do Matki Bożej. W Bezmiechowej codziennie z Mszą św. o godz. 18.00. W Manastercu w poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo z Mszą św. o godz. 17.00, w pozostałe dni tygodnia sami gromadzimy się na śpiewie litanii loretańskiej do Matki Bożej. Rodziców proszę aby zachęcić dzieci do udziału w nabożeństwach. Kandydaci do bierzmowania w ramach przygotowania do sakramentu, przynajmniej aby dwa razy w tygodniu  uczestniczyli w nabożeństwie w kościele. (nie licząc niedziel).
 5. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, a zarazem Święto Narodowe -228 Rocznica Uchwalenia Konstytucji Majowej. Niech znakiem naszego patriotyzmu będzie wywieszenie flagi narodowej już 2 maja. Msza św. w Bezmiechowej o godz. 7.30 i 11.00. Po sumie nabożeństwo majowe. W Manastercu jedna Msza św. o godz. 9.00 z nabożeństwem majowym.
 6. W liturgii wspominamy: w poniedziałek Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, we wtorek uroczystość Św. Wojciecha przeniesiona z 23 kwietnia.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. W odwiedziny chorych z Komunią św racji piątkowej uroczystości będą w sobotę od godz. 9.00. Natomiast spowiedź przed pierwszym piątkiem w Manastercu będzie w środę od godz. 16.00, a w Bezmiechowej w czwartek od godz. 17.00. godz.
 9. Bezmiechowa: w czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do osobistej adoracji, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.
 10. Spotkania dla dzieci z kl. III – przygotowanie do I Komunii św. będzie się w tym tygodniu we wtorek i  środę o godz. 16.00 w Bezmiechowej.
 11. W przyszłą niedzielę I miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo majowe w niedzielę po sumie o 11.00, w Manastercu o godz. 15.00 przed Msza św.
 12. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania oraz rozebrania Ciemnicy i Grobu proszę osoby: Skubisz Danuta, Stram Agata, Wojtanowska Grażyna.
 13. Bezmiechowa:  Bóg zapłać za ofiary na nowy kosciół. Potrzeba wynieść stemple z nowego kościoła, powyciągać gwoździe ze stempli , z desek, cześć będzie potrzebna do rusztowania na zewnątrz przy robieniu elewacji, trzeba postawić też rusztowanie z drugiej strony kościoła – potrzebne aby pan Piotr Łeszega mógł dokończyć odgromienie, piwnice też należy porządkować – te prace możemy zrobić we własnym zakresie – dlatego prosimy na te kolejne dni tygodnia aby przyjść, kto może. Zapraszamy też młodych chłopaków ze szkoły średniej, akurat  w tym tygodniu nie ma nauki w szkole.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli:
 • Pożar Notre Dame: znak do odczytania
 • Przyczyny kryzysu …diagnoza Benedykta XVI

W Gościu Niedzielnym min:

 • Relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ocalone w Białymstoku
 • Głos Kościoła męczenników

Są czasopisma dla dzieci: Promyczek Dobra, Dominik.

 

kościół Manasterzec

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół zachęca do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przez cały rok za pobożne odmówienie koronki w kościele lub kaplicy, gdzie znajduje się Najświętszy Sakrament można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas. Caritas naszej Archidiecezji Przemyskiej jak co roku organizuje akcję kolonijną podczas wakacji dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej ( w wieku od 9-16 lat). Turnusy tygodniowe odbywać się będą w Tryńczy oraz Ośrodku Caritas w Rajskim. Parafia może zgłosić maksymalnie do 10 dzieci. Rodziców zainteresowanych, proszę o osobisty kontakt z parafią.
 3. W środę 1 maja rozpoczęcie nabożeństw majowych do Matki Bożej. W Bezmiechowej codziennie z Mszą św. o godz. 18.00. W Manastercu w poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo z Mszą św. o godz. 17.00, w pozostałe dni tygodnia sami gromadzimy się na śpiewie litanii loretańskiej do Matki Bożej. Rodziców proszę aby zachęcić dzieci do udziału w nabożeństwach. Kandydaci do bierzmowania w ramach przygotowania do sakramentu, przynajmniej aby dwa razy w tygodniu  uczestniczyli w nabożeństwie w kościele. (nie licząc niedziel),
 4. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, a zarazem Święto Narodowe -228 Rocznica Uchwalenia Konstytucji Majowej. Niech znakiem naszego patriotyzmu będzie wywieszenie flagi narodowej już 2 maja. Msza św. w Bezmiechowej o godz. 7.30 i 11.00. Po sumie nabożeństwo majowe. W Manastercu jedna Msza św. o godz. 9.00 z nabożeństwem majowym.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca.
 6. Odwiedziny chorych z Komunią św. racji piątkowej uroczystości będą w sobotę od godz. 9.00. Natomiast spowiedź przed pierwszym piątkiem w Manastercu będzie w środę od godz. 16.00, a w Bezmiechowej w czwartek od godz. 17.00.
 7. Spotkania dla dzieci z kl. III – przygotowanie do I Komunii św. będzie się w tym tygodniu we wtorek i  środę o godz. 16.00 w Bezmiechowej.
 8. W przyszłą niedzielę I miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo majowe w niedzielę w Bezmiechowej będzie po sumie o 11.00, w Manastercu o godz. 15.00 przed Msza św.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli:
 • Pożar Notre Dame: znak do odczytania
 • Przyczyny kryzysu …diagnoza Benedykta XVI

W Gościu Niedzielnym min:

 • Relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ocalone w Białymstoku
 • Głos Kościoła męczenników

Są czasopisma dla dzieci: Promyczek Dobra, Dominik.