1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msza w Bezmiechowej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00 rano. We wtorek całodniowa spowiedź w Lesku, jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał.

2. Bezmiechowa: w środę o godz. 17.00 – zbiórka ministrantów.

3. W środę od godz. 8.00 odwiedziny chorych, którzy zostali zgłoszeni.

4. W Wielki Czwartek rozpoczęcie  Triduum Paschalnego.

W Manastercu: 

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej  – godz. 16.30

Wielki Piątek  – Liturgia na cześć Męki Pańskiej – rozpoczęcie Drogą krzyżową o godz. 16.30

Wielka Sobota –Wigilia Paschalna o godz. 16.30.

W Bezmiechowej:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00,

Wielki Piątek – Liturgia na cześć Męki Pańskiej – rozpoczęcie Drogą Krzyżową wspólną w kościele o godz. 18.00

Wielka Sobota  – Wigilia Paschalna –   godz. 18.30.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja w Bezmiechowej o godz. 6.00, w Manastercu o godz. 7.45 a później msza o 11.00 w Bezmiechowej i 12.30 w Manastercu. W Poniedziałek Wielkanocny porządek jak w zwykłą niedzielę o 7.30, 9.00, 11.00 i 12.30.
 2. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.
 3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy, od pokarmów mięsnych obowiązuje tych którzy ukończyli 14 rok życia, ilościowy – 3 posiłki dziennie, jeden do syta – tych którzy ukończyli 18, a nie rozpoczęli 60 r. Zachęca się także wiernych do zachowania postu w Wielką Sobotę.
 4. W Wielką Sobotę Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00 w kościele w Bezmiechowej, o 10.15 w świetlicy  w Bezmiechowej Dolnej, 10.20 u państwa Świerk.

Poświecenie w Łukawicy- początek u P. Bobala od godz. 10.00, w świetlicy w Łukawicy o 10.10., w kościele w Manastercu o godz. 10.30, i później w  świetlicy w Manastercu o 10.45  i u P. Podsobińskich.

Panów strażaków tradycyjnie prosimy o przygotowanie ogniska na liturgię Wigilii Paschalnej w oraz straż przy Bożym Grobie.

 1. W Wielką Sobotę na wieczorną liturgię przynosimy świece -paschaliki, możemy je później zanieść na cmentarz na groby zmarłych. Można jeszcze nabyć paschalik i baranka wielkanocnego w zakrystii.
 2. Ofiary składane przy adoracji Krzyża Świętego przeznaczone na konserwację zabytków w Ziemi Świętej.
 3. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty, do przygotowania Grobu Bożego i Ciemnicy i posprzątania kościoła na święta proszę trzy kolejki począwszy od: Tyrkut Edyta, Skowrońska Alicja, Kabala Jadwiga, Klepczyk Anna, Kabala Dorota, Szramowiat Zenona, Szramowiat Agnieszka, Bulanda Grażyna, Ogarek Lucyna. Karwaj Danuta i Woźny Zofia porządkowały wokół kościoła i brzegi przy kościele, Bóg zapłać za te porządki.
 4. Godziny adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy oraz Grobie Bożym dzieci, młodzieży, oraz Róż Różańcowych jest wypisana i umieszczona w gablocie ( na tablicy ogłoszeń – w Manastercu).
 5. Bezmiechowa: dziś taca przeznaczona na nowy kościół, w zakrystii są do odebrania listy na zbiórkę ofiar na nowy kościół w kwietniu.
 6. Manasterzec: dziś taca przeznaczona na kościół w Manastercu.
 7. Można nabyć prasę katolicką .W Niedzieli min.:
 • Tajemnica trzech dni
 • Bł. Ks. Michał Sopoćko. Wierzę że on do mnie mówi – rozmowa z aktorem, odtwórcą roli błogosławionego

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego
 • Dotknąć Chrystusa na Kalwarii

Jest kolejny nr Małego Gościa dla dzieci