1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Różańcowa intencja na marzec: o dar dobrego przeżycia Wielkiego Postu i szczerego nawrócenia dla wszystkich.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość, wezwanie do podjęcia abstynencji oraz modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Poprzez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Post od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Zachęca się jednak rodziców, aby swoje dzieci wprowadzali w autentycznego ducha pokuty już od młodego wieku. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w Bezmiechowej o godz. 8.00 i 17.30, W Manastercu o godz. 16.00. W Bezmiechowej w środę także nowenna do MBNP. Pielęgnujmy też zwyczaj zabierania poświeconego popiołu dla nieobecnych jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
 1. W piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa , w tym tygodniu w Manastercu o godz. 16.00 Droga Krzyżowa i Msza św., w Bezmiechowej o godz. 17.30 – Droga krzyżowa  i Msza św. Ofiary składane w piątki Wielkiego Postu na tace przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Bezmiechowa: w pozostałe dni tygodnia Msza św. także o 17.30.
 3. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Bezmiechowej po sumie o godz. 11.00, w Manastercu o godz. 15.00, i po nabożeństwie msza św. zamiast o godz. 12.30. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi krzyżowej  i Gorzkich żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu…”
 4. W przyszłą niedzielę po sumie i Gorzkich żalach będzie krótkie spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i III Gimnazjum, którzy w tym roku mają przyjąć ten sakrament, natomiast w Manastercu po Mszy św. o godz. 9.00
 5. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień n wtorek przed Wielkim Postem proszę osoby do sprzątania: Katarzyna Zadorożny, Dominika Obłaska, Mardosiewicz Agnieszka oraz 2 kolejka na sobotę: Stachyra Krystyna, Malec Małgorzata, Halina Stram. W Wielkim Poście nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.
 7. Manasterzec:, w przyszłą niedzielę taca na kościół w Manastercu
 8. Bezmiechowa: dzisiejsza taca przeznaczona na WSD, w przyszłą niedzielę na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary na nowy kościół.
 9. W dzisiejszej prasie można przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Popielcowa brama do zmartwychwstania
 • Wyklęci i upokorzeni
 • Antonina Bąk ( z Trepczy) sprawiedliwa wśród narodów świat

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Kto kocha Kościół – o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do koscioła, choć skład się z grzeszników
 • O gwałtownym wzroście liczby objawień maryjnych pod koniec XX wieku

13.W czwartek od godz. 17.00 P. Sołtys Bezmiechowej Dolnej będzie pobierał podatki.