1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 2. Msza św. w tygodniu codziennie o godz. 17.00, w Manastercu w piątek o godz. 16.00.
 3. Zakończyła się wizyta duszpasterska w Bezmiechowej. Bóg zapłać za gościnne przyjęci i złożone ofiary z tej okazji.
 4. Bezmiechowa: w środę nowenna do Matki Bożej NP.
 5. Manasterzec: dzisiejsza taca przeznaczona na kościół w Manastercu.
 6. Bezmiechowa: dzisiejsza taca na nowy kościół.
 7. Bóg zapłać dzieciom i młodym, którzy włączyli się w kolędę misyjną oraz rodzicom, którzy ich mobilizowali.  Bóg zapłać parafianom za ofiarność i ich przyjęcie. Ofiary te zostały wysłane na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieciom, z przeznaczeniem na dzieci w Rwandzie i Burundi.
 8. W czwartek wspomnienie św. Antoniego Pustelnika, odpust w Lesku, gówna Msza św. o 17.00. W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona Archidiecezji Przemyskiej, modlimy się za naszą diecezję.
 9. W piątek 18 stycznia , rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 10. W piątek wspólne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i III Gimnazjum w Bezmiechowej – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00.
 11. W następną niedzielę o godz. 17.00 na plebani odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady parafialnej obydwu kościołów oraz Komitetu Budowy Kościoła. Zapraszam wszystkich członków rady i komitetu oraz panią Halinę która prowadzi księgowość budowy kościoła.
 12. Bezmiechowa: dziś Koło Gospodyń w Bezmiechowej Górnej organizuje i zaprasza na wieczór kolęd na 15. 30 do świetlicy w Bezmiechowej Górnej ….
 13. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Czenczek Krystyna, Wnęk Zofia, Lorenowicz Maria.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

W Niedzieli min.:

 • O świętej żonie i matce – o Joannie Beretta Molla
 • Siostry modlą się o ocalenie dzieci – prawie 20 tys. sióstr zakonnych

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem
 • Dołączony obrazek z modlitwą męża za żonę

Jest kolejny nr Promyczka Dobra dla dzieci

Manasterzec: Na stoliku z gazetami wyłożona jest bezpłatna broszurka „W mocy Bożego Ducha” na obecny rok duszpasterski. Można znaleźć informacje o wymaganiach w przygotowaniu do sakramentów świętych. (min. chrztu św, małżeństwa, bierzmowania, ….)