1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół zachęca do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przez cały rok za pobożne odmówienie koronki w kościele lub kaplicy, gdzie znajduje się Najświętszy Sakrament można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Diecezjalna intencja różańcowa na kwiecień: za proszących nas o modlitwę.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas.
 4. Jutro w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca, Msza św. także w Manastercu o godz. 17.00, w Bezmiechowej o 18.00, we wtorek msza św. rano o 7.00 ze względu na kongregacje kapłańskie.
 5. Bezmiechowa: jutro po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie Komitet Budowy Kościoła i Radę Parafialną na godz. 19.00.
 6. Bezmiechowa: w środę nowenna do MBNP połączona z nowenną za ojczyznę – przypada 11 dzień miesiąca.
 7. W czwartek na Mszę św. i spotkanie do Bezmiechowej na godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z kasy III Gimnazjum z całej parafii, Bezmiechowej i Manasterca. Obowiązkowo kandydaci przynoszą indeksy do sprawdzenia. Natomiast we wtorek w Lesku po wieczornej Mszy o 18.00 będzie spotkanie dla rodziców tych kandydatów z ks. Katechetą uczącym w gimnazjum. Proszę aby rodzice udali się na to spotkanie w min. w związku z organizacją rekolekcji przed bierzmowaniem.
 8. W piątek o godz. 16.00 w Manastercu rozpoczęcie spotkań dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., zakończone  Mszą św. o 17.00
 9. Codziennie Msza św. w Bezmiechowej o godz. 18.00, w Manastercu w piątek o godz. 17.00.
 10. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła , na ten tydzień do sprzątania i rozebrania Grobu Bożego proszę osoby: Tyrkut Edyta, Skowrońska Alicja, Kabala Jadwiga
 11. I Komunia św. w tym rok będzie 13 maja o 11.00 w Manastercu (będzie zmiana godziny) Rocznica I Komunii św.  w niedzielę 27 maja na Mszy św. o godz. 11.00 w Bezmiechowej,  22 maja sakrament bierzmowania w Lesku.
 12. Bezmiechowa: dziś taca na nowy kościół. Bóg zapłać za ofiary złożone w miesiącu marcu.
 13. Manasterzec: dziś taca na kościół w Manastercu.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli min.:
 • Miłosierdzie Boże – ratunek dla człowieka
 • Miłość nigdy nie umiera – rozmowa z Ewą Błasik wdową po generale Andrzeju Błasiku, który zginą w Smoleńsku.

 W  Gościu Niedzielnym min. :

 • Jezu ufam Tobie – trzy słowa kluczem do Bożego Miłosierdzia
 • Jakie konsekwencje dla Kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych

Na stoliku z gazetami są wyłożone deklaracje: duchowa adopcja dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone – jutrzejsza Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest okazją do podjęcia takiej adopcji.