W dniach 22-23 października br. odbyła się parafialna pielgrzymka do Starego Sącza, Ludźmierza i Zakopanego. Pierwszym miejscem gdzie pielgrzymi zatrzymali się po wyruszeniu z Bezmiechowej był Stary Sącz, który przede wszystkim naznaczony jest życiem i świętością św. Kingi. W kościele Trójcy Przenajświętszej przy Klasztorze Sióstr Klarysek pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św., którą celebrował ks. proboszcz, po mszy św. możliwość zapoznania się z historią kościoła oraz życiem św. Kingi.

Kolejnym miejscem na pielgrzymim szlaku był Ludźmierz, gdzie kult odbiera Matka Boża Ludźmierska – Królowa Podhala. Przepiękne sanktuarium  z cudowną figurą Matki Bożej Ludźmierskiej, do której pielgrzymował Karol Wojtyła jako kardynał, a potem przybył do „Gaździny Podhala” już jako papież.

W godzinach popołudniowych pielgrzymka dotarła do Zakopanego. Przywitała nas piękna słoneczna pogoda, wyjazd kolejką linowo – szynową na Gubałówkę i pierwsze widoki na odsłaniające się szczyty Tatr.

Później zakwaterowanie w „Skupieniówce” na Harendzie, posiłek i udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Drugi dzień pielgrzymowania w niedzielę rozpoczną się Mszą św. w Sanktuarium na Krzeptówkach o godz. 8.30. Następnie po Mszy św. dołączyła do grupy przewodniczka, autokarem udaliśmy się do Wierch Porońca, a stamtąd szlakiem  górskim na Rusinową Polanę, po drodze sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr na Wiktorówkach i zejście szlakiem do Zazadni. Przy słonecznej pogodzie rozpościerały się piękne widoki na ośnieżone szczyty Tatr. W drodze powrotnej do Zakopanego zwiedzanie kaplicy na Jaszczurówkach, widok z autokaru na Wielką Krokiew, zwiedzanie Starego Kościoła i Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, przejście Krupówkami i powrót do domów.