1. Dziś obchodzimy Rocznicę Poświecenia Kościoła.
 2. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych, o godz. 16.00 w Manastercu, o 17.30 w Bezmiechowej.
 3. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, w Bezmiechowej Msza św. o godz. 7.30 i godz. 12.30, po której odbędzie się procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. W Manastercu  Msza św. o godz. 10.00 i procesja na cmentarzu. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych a zarazem I piątkiem miesiąca, możliwość spowiedzi codziennie przed nabożeństwem, w czwartek w Manastercu od godz. 15.15 i Bezmiechowej od 17.00.
 5. W sobotę 2 listopada Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św., o godz. 7.30 w Bezmiechowej,  i wieczorem  o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy różaniec fatimski z racji I soboty. W Manastercu Msza św.  o godz. 9.00. Nawiedzenie cmentarza i modlitwy za zamarłych już indywidualnie.
 6. Chorych z Komunią św. będę odwiedzał w środę od godz. 8.00.
 7. Przez cały miesiąc listopad można zyskiwać i ofiarować odpusty za zmarłych, od 1-8 listopada odpust zupełny, w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy. Dlatego tak ważny jest nasz stan łaski uświęcającej po spowiedzi. Warunkiem zyskania odpustu jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii św., (1 i 2 listopada pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, w pozostałe dni listopada nawiedzenie cmentarza) oraz odmówienie modlitwy za zmarłych, modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 8. Bezmiechowa: Kartki na wypominki za zmarłych są wyłożone na stoliku z gazetami. Wypełnione wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku. Codziennie w dni powszednie po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych  polecanych wypominkach, w niedziele po sumie dziesiątek różańca.
 9. Manasterzec: Kartki na wypominki za zmarłych są wyłożone na stoliku z gazetami, wypełnione wypominki składamy do wyłożonej skrzynki. W dni powszednie  będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia za polecanych zmarłych w wypominkach, w niedziele listopadowe  po Mszy św. o godz. 9.00 dziesiątek różańca.
 10. W przyszłą niedzielę I miesiąca zmiana tajemnic różańcowych
 11. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby, na czwartek przed Uroczystością Wszystkich Świętych: Wanda Makar, Wiesław Dunaj, Wasąg Stanisława, na sobotę: Alina Mazgaj, Katarzyna Mazgaj, Zbigniew Adamiak.
 12. Można nabyć prasę katolicką: Niedzielę , Gościa Niedzielnego i Małego Gościa N.

W Niedzieli warto przeczytać min.:

 • Antyświat – próba opisu
 • Dlaczego czcić świętych?
 • Dusze czyśćcowe zawsze pomogą

W Gościu Niedzielnym min.

 • Płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. (podwyższona cena za nr 6 zł)
 • O wybitnych Polakach