BEZMIECHOWA

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres Komunii Św. wielkanocnej.
 2. W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego, w Bezmiechowej o godz. 8.00, w Manastercu o godz. 9.00. Wieczorem mszy św. już nie będzie. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie we wtorek.
 3. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego będzie we wtorek, w Manastercu od 16.00 – 17.00, w Bezmiechowej o17.00 do 18.00.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dzień uwielbienia i czci Chrystusa obecnego w Eucharystii. Msza św. o godz. 9.00 w Bezmiechowej z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy w kierunku Bezmiechowej Górnej. I ołtarz– k/ p. Latusków, II ołtarz k/p. Lenartowicz, w drodze powrotnej III ołtarz– przy kapliczce k/ Makar – Baraniewicz, IV ołtarz – przy kościele. Prosimy aby ołtarze przygotowały rodziny z sąsiedztwa, a IV ołtarz przy kościele –Róża Sióstr Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Udekorujmy też domy na ten dzień, a szczególnie na trasie procesji. Zapraszam o włączenie się w uroczystość panów strażaków, kapele ludową, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, dzieci I -komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. Dziewczyny ze SP oraz starsze niech zatroszczą się o wzięcie obrazów, figur, panowie chorągwi na procesje. Msza św. w Manastercu o godz. 12.30 i procesja do czterech ołtarzy w kierunku Łukawicy.
 1. Od piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, w te dni procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy wieczornej o 18.00, w niedzielę po sumie.
 2. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 3. W przyszłą niedzielę Mszę św. prymicyjną o godz. 11.00 odprawi neoprezbiter ks. Mateusz Jakieła, który w Wielkim Poście miał u nas praktykę diakońską. (w Manastercu o godz. 9.00)
 4. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wykoszenie trawy . Do sprzątania kościoła na środę przed Bożym Ciałem prosimy osoby: Usyk Małgorzata, Nasiennik Barbara, Mokrzyński Józef. Na sobotę drugą kolejkę: Mokrzyńska Dorota, Romanek Maria, Woźny Małgorzata.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, jest wakacyjny nr Małego Gościa dla młodych.

MANASTERZEC

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres Komunii Św. wielkanocnej.
 2. W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego, w Bezmiechowej o godz. 8.00, w Manastercu o godz. 9.00.
 3. Spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego będzie we wtorek, w Manastercu od 16.00 – 17.00, w Bezmiechowej o17.00 do 18.00.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dzień uwielbienia i czci Chrystusa obecnego w Eucharystii. Msza św. o godz. 9.00 w Bezmiechowej z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy w kierunku Bezmiechowej Górnej.
 5. O godz. 12.30 Msza św. w Manastercu i procesja do czterech ołtarzy w kierunku Łukawicy. I ołtarz – k/ P. Sopata, II ołtarz– przy kapliczce k/p. Hamulewicz , w drodze powrotnej III ołtarz  k/P. Jasińscy , IV ołtarz– przy kościele. Proszę aby ołtarze przygotowały rodziny z sąsiedztwa, a przy kościele, Róża Św. Faustyny Udekorujmy też domy na ten dzień, szczególnie na trasie procesji. Zapraszam o włączenie się w uroczystość  panów strażaków ( strażaków prosimy o czuwanie na bezpieczeństwem na drodze), dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, dzieci I- komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych,. Proszę o wzięcie obrazów, chorągwi, figur na procesje (panie oraz dziewczyny ).
 1. Od piątku rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała, w piątek i sobotę Msza św. o godz. 17.00 z procesją wokół kościoła, w niedzielę po Mszy o godz. 9.00
 2. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 3. W przyszłą niedzielę Mszę św. prymicyjną o godz. 9.00 odprawi neoprezbiter ks. Mateusz Jakieła, który w Wielkim Poście miał u nas praktykę diakońską.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, jest wakacyjny nr Małego Gościa dla młodych.