1. Dziś rocznica święceń a jutro dzień imienin ks. abp Adama Szala, polecamy go w modlitwie.
 2. Jutro ostatni dzień rorat w Bezmiechowej o godz. 6.00, a wieczorem  Wigilia Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy wieczerze wigilijną w każdej rodzinie wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielenie się opłatkiem oraz pielęgnujmy zwyczaj śpiewania kolęd.
 3. Pasterka w Manastercu o godz. 22.30, w Bezmiechowej o godz. 24.00 (północy). Taca z pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 4. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia, porządek Mszy św. jak w zwykłą niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30. Taki sam porządek w środę w Święto Św. Szczepana, męczennika. Po Mszy św . o 9.00 i 11.00  poświecenie owsa. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona WSD w Przemyślu i Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie.
 5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizje błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 6. W czwartek 27 XII święto św. Jana Apostoła, msza o godz. 17.00 w Bezmiechowej, można przynieść wino do poświęcenia. W piątek 28 XII Świętych Młodzianków, msza rano o godz. 7.00, sobotę także rano o godz. 7.00.
 7. W piątek rozpocznę wizytę duszpasterską,  w tym roku w Bezmiechowej Dolnej i Górnej
 8. W przyszłą niedzielę 30 XII Święto Świętej Rodziny
 9. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na jutro proszę kolejkę która była czytana w ubiegłym tygodniu , na sobotę będzie dalsza kolejka z Manasterca.
 10. Bezmiechowa: tynkarze rozebrali część rusztowań, także na zewnątrz, przed świętami wypadało by trochę uporządkować, deski poskładać, dlatego kto może szczególnie mężczyzn proszę na jutro na 8.00 godz., na jedną- dwie godziny.
 11. Manasterzec: Bóg zapłać Radzie Parafialnej za rozniesienie opłatków wigilijnych, a parafianom za złożone ofiary.
 12. Manasterzec: Bóg zapłać za przygotowanie, wystrój kościoła na święta.
 13. Można nabyć świąteczne nr prasy katolickiej. Świąteczny nr podwójny Niedzieli 10 zł, w numerze min.: płyta z kolędami Ryszarda Rynkowskiego oraz kalendarz na rok 2019

Gościu Niedzielnym, także podwójny nr w cenie 8 zł, w nr min.:

 • Obrzęd z fragmentem Ewangelii i propozycjami modlitw przy wigilijny stole
 1. Intencje mszalne.
 2. W modlitwie polecajmy zmarłych górników, którzy tragicznie zginęli w kopalni Karwinie. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ….