1. Dziś Dzień Modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek na jego potrzeby.
 2. Codziennie roraty w Bezmiechowej o godz. 6.00 rozpoczynające się śpiewem godzinek do Niepokalanego Poczęcia NMP. W Manastercu w środę i piątek o godz. 17.00.
 3. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Elżbieta Folta, Józef Książek, Zbigniew Książek. /Do przygotowania szopki zgłosiła się P. Maria Romanek, do pomocy w ubieraniu choinek proszę aby zaangażowała się młodzież przygotowująca się do bierzmowania, z kl. VIII i III Gimnazjum. Dlatego kolejka sprzątających nie będzie zmieniana/
 4. Manasterzec: dziś taca przeznaczona na kościół w Manastercu. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 będzie poświecenie opłatków wigilijnych, które członkowie rady w najbliższych dniach zaniosą do rodzin parafii. Przyjmijmy ich życzliwie, a ofiary składane przy tej okazji będę przeznaczone na kościół i ofiarę dla pana organisty.
 5. Bezmiechowa: taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Dziś po Mszy św. porannej będą poświęcone opłatki wigilijne, które członkowie rady parafialnej w najbliższych dniach zaniosą do rodzin naszej parafii. Przyjmijmy ich życzliwie. Dowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone jak zapowiadałem w ubiegłą niedzielę na utrzymanie cmentarza
 6. W zakrystii są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas.
 7. Bezmiechowa: w czwartek o godz. 17.00 w kościele będzie spotkanie dla tych młodych oraz dzieci, którzy chcą się wziąć udział w kolędzie misyjnej.
 8. Manasterzec: w piątek po Mszy św. spotkanie dla młodych , którzy chcą się zaangażować w kolędę misyjną.
 9. Spowiedź przedświąteczna adwentowa będzie w naszej parafii we wtorek  po następnej niedzieli 18 grudnia, w godzinach od 15.00 do 17.00
 10. W dzisiejszej prasie katolickiej możemy przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Rodzina Ulmów w Rzymie
 • Kropla wiary we Lwowie

W Gościu Niedzielny min.

 • Czym jest niepokalane poczęcie?
 • „Małe cuda są po coś” – o niezwykłej historii niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidoma i niesłyszącą dziewczynkę z Indii
 • o marnowaniu jedzenia, które się stało się wielkim problemem również w Polsce

Jest grudniowy nr „Promyczka dobra” dla dzieci