1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Diecezjalna intencja różańcowa na grudzień: o dobre przygotowanie na obchód tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego.
 2. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2018/2019 pod hasłem„ W mocy Bożego Ducha”.
 3. Codziennie rano w Bezmiechowej Msza św. roratnia czyli ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.00 godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP i bezpośrednio po godzinkach Msza św. Dzieci zapraszam aby przychodziły z lampionami, będą dla nich obrazki. W niedziele według przepisów liturgii nie ma Mszy roratnej, ale jest Msza św. niedzieli Adwentu w kolorze fioletowym, dodatkową świecę roratkę symbolizującą Maryję zapala się w dni powszednie podczas Mszy roratnich.
 4. Manasterzec: W Manastercu Msza św. roratnia ku czci NMP o godz. 17.00. w środę.  w piątek o 17.00 wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W niedzielę śpiew godzinek przed Mszą św. o godz. 9.00.  W niedzielę według  przepisów liturgii nie ma Mszy roratnej, ale jest Msza św. niedzieli Adwentu w kolorze fioletowym, świecę roratkę symbolizującą Maryję zapalamy wtedy na czas śpiewu godzinek, natomiast na wieńcu adwentowym zapala się świece tylko w poszczególne niedziele Adwentu.
 5. Manasterzec: w środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, a w piątek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i scholii.
 6. Na stoliku z gazetami (na bocznym ołtarzu Manasterzec) wystawiona jest księga trzeźwości, można na czas Adwentu złożyć dar abstynencji i ofiarować za uzależnionych. Może to być adwentowe postanowienie.
 7. Dziś taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 8. Za tydzień  Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W Bezmiechowej możliwość spowiedzi codziennie rano podczas śpiewu Godzinek, nabożeństwo I piątkowe w Bezmiechowej po rannej Mszy św., po południu w piątek możliwość spowiedzi w Manastercu od godz. 16.00, Msza o godz. 17.00. Do chorych z Komunią Św. udam się w piątek od godz.10.00.
 10. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza św. w Bezmiechowej o godz. 6.00 z godzinkami oraz o godz. 11.00. W Manastercu Msza św. wieczorem o godz.17.00, na którą zapraszam dzieci kl. III i ich rodziców, odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików. W tym dniu odpust w Baligrodzie, suma o godz. 11.00.
 11. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Rypyść Małgorzata, Rypyść Agnieszka , Rypyść Zbigniew.
 12. Bezmiechowa: W przyszłą niedzielę na  Mszy św. porannej będzie  poświęcenie opłatków wigilijnych, członków Rady  Parafialnej  proszę o rozniesienie je do rodzin naszej parafii jako wyraz łączności ze wspólnotą parafialną.  Taca w przyszłą niedzielę II miesiąca będzie na ogrzewanie kościoła.  Bóg zapłać za ofiary na nowy kościół.
 13. Manasterzec: w przyszłą niedzielę II miesiąca taca na kościół w Manastercu.
 14. Manasterzec: w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będzie poświęcenie opłatków wigilijnych, członków Rady Parafialnej proszę wzorem lat ubiegłych o rozniesie do rodzin naszej parafii jako wyraz łączności ze wspólnotą parafialną.
 15. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas, minimalna ofiara 5 zł. Dochód przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 16. W dzisiejszej prasie katolickiej możemy przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Nasz ideał.
 • Cykliczne refleksje adwentowe : Adwent handlowa niedziela dla duszy
 • Idę po śmierć, idę po życie – ciekawy wywiad z najbardziej znanym rekolekcjonistą ks. Piotrem Pawlukiewiczem.

W Gościu Niedzielnym min.

 • Adwentowy cykl rozważań o siedmiu darach Ducha Świętego
 • O zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia