XXVIII Niedziela Zwykła RB – 14.10.2018 r.

 1. Dziś zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Trwa miesiąc październik. Codziennie nabożeństwo różańcowe w Manastercu o godz. 16.30. w Bezmiechowej o godz.. 18.00 .
 3. Manasterzec: w środę do prowadzenia różańca zapraszam Różę Sióstr św. Anny z Manasterca, a w piątek Różę Sióstr św. Rity z Łukawicy
 4. Bezmiechowa: w czwartek do prowadzenia różańca zapraszam Bractwo Trzeźwościowe.
 5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek św. Teresy do Jezusa, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę  św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek święto św. Łukasza – modlimy się w intencji służby zdrowia, w sobotę św. Jana Kantego.
 6. W najbliższą sobotę odbywa się pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry Przemyskiej, zaproszeni są wszyscy zatroskani o powołania.
 7. Manasterzec: dzisiejsza taca na kościół w Manastercu.
 8. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę: Wańca Joanna, Wańca Czesława, Lenartowicz Bogumiła.
 9. Bezmiechowa: dzisiejsza taca na nowy kościół. Prace przy dachu zostały zakończone. Jeśli chodzi o elewacje na zewnątrz to będziemy musieli zaczekać na tą ekipę do drugiego roku – raczej w 2 połowie roku. Czekamy teraz na zamontowanie okien przez firmę Pamoplast, także na pana Indyka na sprzęt aby nawozić ziemię. Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim parafinom, którzy podejmowali obiadem robotników, niektórzy po kilka razy. Podziękowanie przekazuje Pan Marek z pracownikami, w intencji tych parafin  będzie odprawiona msza św. zamówiona od robotników.
 10. W dniach 27-28 października /sobota –niedziela/ planowana jest dwudniowa pielgrzymka parafialna), do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu po drodze sanktuarium maryjne w Chełmie oraz Jabłeczna (monastyr prawosławny św. Onufrego), w niedzielę zwiedzanie Zamościa, oraz (w zależności od czasu) Zwierzyniec – kościół na wodzie, powrót. Pielgrzymka dojdzie do skutku przy ok. 40 chętnych uczestnikach., zapisy do środy tego tygodnia!!! Koszt od uczestnika 200 zł. (przejazd autokarem, nocleg, w tym obiadokolacja pierwszego dnia, drugiego dnia śniadanie i obiad, opłata przewodnika po Zamościu, wejście do muzeum, ubezpieczenie NW. Zapisy w zakrystii.
 11. W prasie katolickiej warto przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Papież który nie umiera – 40 rocznica wyboru Jana Pawła II
 • Cud za przyczyną papieża bł. Pawła VI – dziś w Rzymie odbywa się jego kanonizacja

W Gościu Niedzielnym min.:

 • O tym, jak pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat
 • O nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki, chemii to wielki skok do przodu w walce z nowotworami
 • Poradnik dla wyborców, czyli o czym powinniśmy wiedzieć
 1. Ogłoszenie o spotkaniu na temat bezpieczeństwa z dzielnicowym 17 X – świetlica BG.
 2. Intencje mszalne na nadchodzący tydzień.