1. Od jutra rozpoczęcie nabożeństw różańcowych w październiku w obydwu kościołach. W Manastercu o godz. 16.30 z Mszą św. w poniedziałki, środy i piątki, w pozostałe dni nabożeństwo z Komunią św. W Bezmiechowej o godz. 18.00. codziennie Msza św. i nabożeństwo po Mszy św. Za odmówienie różańca 5 tajemnic można zyskać odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie.  Należy spełnić jeszcze zwykłe warunki jak: stan łaski uświecającej po spowiedzi, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św,. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Rodzice niech zachęcą do odmawiania różańca dzieci ( za udział w nabożeństwie będą dla nich obrazki), młodych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 2. Bezmiechowa: w poniedziałek po nabożeństwie spotkanie dla dziewczynek chcących śpiewać w scholii.
 3. W niedziele nabożeństwo różańcowe w Bezmiechowej po sumie, w przyszłą niedzielę też zmiana tajemnic różańcowych, w Manastercu będzie zmiana tajemnic bezpośrednio po nabożeństwie ( a przed Mszą św.) o godz. 15.00. 7  października  w niedzielę przypada Święto Matki Bożej Różańcowej, zachęcam do udziału w nabożeństwie różańcowym członków żywego różańca.  Diecezjalna intencja różańcowa na październik: o nawrócenie zatwardziałych grzeszników.
 4. W przyszłą niedzielę odpust w Lesku ku czci Matki Bożej Różańcowej.
 5. Dzieci z klas III oraz ich rodziców zapraszam na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 do Bezmiechowej, na poświęcenie i wręczenie różańców.
 6. Bezmiechowa: w środę po nabożeństwie spotkanie Bractwa Trzeźwościowego.
 7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek świętych Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. w Manastercu w czwartek i piątek od 16.00. Parafian z Bezmiechowej proszę aby skorzystali też we wcześniejsze dni, szczególnie we wtorek i czwartek od godz. 17.30.
 9. W piątek odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 10.00.
 10. Bezmiechowa: w sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.
 11. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: …………
 12. Bezmiechowa: Bóg zapłać za złożone ofiary na nowy kościół w miesiącu wrześniu. Prosimy o wpisanie się na grafik na obiady dla robotników.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli min.:
 • Rodzina i szkoła w opinii młodzieży
 • Synod o młodych

W Gościu Niedzielnym min.:

 • O wizycie papieża na Litwie
 • O Św. Teresie z Lisieux
 • Dieta dla seniora. Jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe