1. We wtorek święto św. Stanisława Kostki , patrona Polski i młodzieży, rozpoczęcie kolejnego roku formacji do sakramentu bierzmowania. Zapraszam na Mszę św. młodzież oraz dzieci, obowiązkowo kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum, oraz uczniów z kl. VIII, VII  i kl. VI. Proszę aby uczniowie z klasy VI zabrali dziś z zakrystii deklaracje zgłoszeniową do kandydatów do bierzmowania i we wtorek wypełnioną przynieśli na Mszę św. W Manastercu Msza św. o 17.00, w Bezmiechowej o godz. 18.30.
 2. W pozostałe dni tygodnia Msza św. w Bezmiechowej o godz. 18.00, w Manastercu w piątek o godz. 17.00.
 3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, materialnie wspieramy diecezjalne radio „Fara”.
 4. Bezmiechowa: w środę po Mszy św. zbiórka ministrantów, oraz chłopców którzy chcą się zapisać do kandydatów na ministrantów.
 5. W piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 6. W tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.( tzw. Suche Dni Jesienne)
 7. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Fara Albina, Baraniewicz Zuzanna, Bańczak Justyna
 8. Bezmiechowa: składam podziękowanie wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie do uroczystości Jubileuszu – 50 lecia parafii, w więc w porządki na placu przy nowym kościele ,  obejście przy starym kościele, na cmentarzu, odmalowanie bram cmentarnych , odmalowanie drzwi wejściowych, (p. Wojciechowi), naszej kapeli ludowej, pocztom sztandarowym OSP z Bezmiechowej i Łukawicy, ze Szkoły Podstawowej , Kołu Gospodyń w Bezmiechowej Górnej oraz innym paniom i panom za przygotowanie gotowanie posiłku dla księży i zaproszonych gości  w świetlicy, firmie Szelc z Leska, P. Grażynie Hołub za wystrój kościoła oraz indywidualnym darczyńcom . Także za złożone ofiary indywidualne  na Jubileusz, od Róży Św. Rity z Łukawicy, ofiary składane na tace także podczas rekolekcji. Także za dar ołtarza – nowa kapa liturgiczna do nabożeństw i nowy welon na wyposażenie kościoła – dar od pani burmistrz. Bóg zapłać wszystkim , którzy umieli jakikolwiek udział w przygotowaniach.
 9. Bezmiechowa:  W zakrystii są do odebrania listy na wrześniową zbiórkę.
 10. W piątek na Mszę św. i pierwsze spotkanie na godz. 18.00 do Bezmiechowej zapraszam rodziców dzieci z kl. III, które będę się przygotowywać do I Komunii Św. w tym roku szkolnym.
 11. W sobotę za dwa tygodnie 29 września odbywa się będzie Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej, Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej, zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii do następnej niedzieli. Zachęcam członków róż różańcowych.
 12. W dzisiejszej prasie warto przeczytać. W Niedzieli min.
 • Lukas przyjaciel Świętych pastuszków – brazylijski chłopiec cudownie uzdrowiony przez wstawiennictwo dzieci z Fatimy, przebywający w Polsce
 • Jak możesz uciec od tych , których kochasz – śladami zamordowanych polskich franciszkanów w Peru

W Gościu Niedzielnym min.:

 • O imieniu Boga, co znaczy wypowiadać je nadaremno
 • Wiara w czasach smartfona – jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga