1. Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.
 2. Do środy nabożeństwo majowe w Bezmiechowej o godz. 18.00, w Manastercu w poniedziałek i środę o godz. 17.00.
 3. Manasterzec: w środę przed Mszą św. o godz. 16.00 zbiórka ministrantów
 4. Bezmiechowa: w środę po Mszy św. zbiórka ministrantów.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dzień uwielbienia i czci Chrystusa obecnego w Eucharystii. Msza św. w Bezmiechowej o godz. 9.00 i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w kierunku Bezmiechowej Dolnej. I ołtarz– k/ p. Jerzy Latusek , II ołtarz – k/P.Szuba Jan,  w drodze powrotnej III ołtarz– przy szkole, IV ołtarz – przy kościele. Proszę aby ołtarze przygotowały rodziny z sąsiedztwa, a IV ołtarz przy kościele – młodzież ze szkoły  średniej . Udekorujmy też domy na ten dzień, a szczególnie na trasie procesji. Litania do Matki Bożej będzie odśpiewana przed Mszą św. o 8.45. Zapraszam o włączenie się w uroczystość panów strażaków, kapele ludową, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci I – komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych , chłopców z dzwonkami. Proszę o wzięcie obrazów (dziewczyny od 6 klasy , z gimnazjum, oraz starsze ), feretronów, chorągwi, figur na procesje.
 6. Msza św. w Manastercu o godz. 12.30 i procesja do czterech ołtarzy w kierunku Manasterca. I ołtarz – k/Państwo Bobala, II ołtarz– k/Państwo Kapalscy, w drodze powrotnej III ołtarz– k/szkoły, IV ołtarz– przy kościele. Proszę aby ołtarze przygotowały rodziny z sąsiedztwa, a przy kościele  młodzież która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Udekorujmy też domy na ten dzień, szczególnie na trasie procesji. Litanię do Matki Bożej ( w ostatni dzień maja) odśpiewajmy przed Mszą św.  o 12.15. Zapraszam o włączenie się w uroczystość panów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami, dzieci I- komunijne w strojach komunijnych i rocznicowe. Proszę o wzięcie obrazów, chorągwi, figur na procesje (panie oraz dziewczyny z gimnazjum, czy starsze)
 7. Od piątku rozpocznie się oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w Mszy i procesji eucharystycznej wokół kościoła. W Bezmiechowej o godz. 18.00. W Manastercu o godz. 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna wokół kościoła po sumie. W Manastercu w niedzielę procesja eucharystyczna o po Mszy o godz. 9.00.
 9. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 10. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Od godz. 9.00 w piątek udam się do chorych, spowiedź w Manastercu od godz. 16.00, w Bezmiechowej od godz. 18.00. Msza pół godziny później o 18.30
 11. Bezmiechowa: w sobotę po Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
 12. Bezmiechowa: od jutra przyjeżdżają robotnicy do dachu, tak jak postanowiliśmy na ostatnim spotkaniu Rady parafialnej i Komitetu budowy Kościoła, będziemy przygotowywać jeden ciepły posiłek – obiad dla nich,, proszę aby poszczególne rodziny parafii w to się włączyły, grafik znajduje się zakrystii, można zaprosić do domu albo dowieźć ten posiłek pod wiatę na stadionie.
 13. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na środę przed Bożym Ciałem proszę osoby: Szulecka Teresa, Bartnicka Joanna, Putyra Renata na sobotę: następna kolejka.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

W Niedzieli min.:

 • O godności dziecka utraconego

W Gościu Niedzielnym min.

 • Radość i prawda Eucharystii – po co jest święto Bożego Ciała?, aby Eucharystia nam nie spowszedniała