1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. o godz. 11.00 w Manastercu, o godz. 9.00 suma w Bezmiechowej. Nabożeństwo fatimskie połączone z majowym dziś o godz. 15.00 w Manastercu.
 2. Przez cały tydzień nabożeństwo majowe w Bezmiechowej będzie w tym tygodniu o godz. 17.00, w Manastercu o godz.18.00 . Dzieci komunijne będą przeżywać Biały Tydzień, codziennie o godz. 18.00 w Manastercu oprócz czwartku.
 3. W czwartek 17.05 pielgrzymka dzieci I – Komunijnych do sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce i do Jarosławia. Wyjazd o godz. 7.30 zbiórka na parkingu pod kościołem w Bezmiechowej , przy świetlicy w Łukawicy i lub na krzyżówce w Manastercu pod dębem.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w modlitwie polecamy diakonów, którzy w najbliższą sobotę przyjmą święcenia kapłańskie, oraz tych , którzy dziś przyjmują święcenia diakonatu. W nowennie uczestniczą kandydaci do bierzmowania z III Gimnazjum, w środę i czwartek , udają się do Leska na 18.00 na Mszę i nowennę, będzie też dla nich próba. W sobotę w Lesku od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów,  którzy 22 maja przyjmą sakrament bierzmowania.
 5. W środę Święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski
 6. W sobotę wyjazd busem zgłoszonych uczestników do Korczyny na Drogę Krzyżową o godz. 9.00 spod świetlicy w Łukawicy, spod kościoła w Bezmiechowej, pojedzie przez Manasterzec.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy o umajeniu kościoła. Mszę prymicyjną o godz. 11.00 w Bezmiechowej oraz o godz. 9.00 w Manastercu odprawi ks. Konrad Kawa, który miał w naszej parafii praktykę diakońską. Po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 8. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, są to naczynia do przechowywania hostii, do obydwu kościołów – Bóg zapłać.
 9. Manasterzec: Dziękuję także rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie dzisiejszej uroczystości, kościoła, wystrój, Sarze dziękujemy za przygotowanie z  dziećmi  całej oprawy liturgicznej.
 10. Bezmiechowa: dziś taca na nowy kościół.
 11. Manasterzec: dziś taca na kościół w Manastercu.
 12. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień do sprzątania i umajenia kościoła proszę osoby: Elżbieta Maciocha, Urszula Mazurkiewicz, Irena Podsobińska.
 13. W dzisiejszej prasie katolickiej możemy przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Św. Ojciec Pio – czciciel Maryi
 • Świadectwo papieskiego „Anioła Stróża” – emerytowany żandarm watykański wspomina dzień 13 maja, zamachu na Jana Pawła II
 • Czy znów Św. Andrzej Bobola uratuje ojczyznę?

W Gościu Niedzielnym min.

 • O wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa- niebo to „Ktoś, a nie „coś’
 • O klasztornym skryptorium w Tyńcu
 • Bóg jest większy niż choroba