1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Diecezjalna intencja różańcowa na maj: o święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bożej. Dziś nabożeństwo majowe po sumie w Bezmiechowej, w Manastercu o godz. 15.00 przed Mszą św.
 2. Zachęcam do codziennego udziału w majówkach, w Bezmiechowej przez cały tydzień o godz. 18.00, we wtorek będzie o 17.00 ze względu na odpust w Cisnej, w Manastercu w poniedziałek, środę i piątek z Mszą św. o godz. 17.00
 3. W poniedziałek , wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, dni krzyżowe.
 4. We wtorek 8 maja Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Bpa Stanisława Jamroza, polecamy solenizanta w modlitwie.
 5. We wtorek o godz. 15.00 w Bezmiechowej egzamin dopuszczający do sakramentu bierzmowania przed ks. Dziekanem, kandydaci  z III klasy gimnazjum przychodzą ze swoimi indeksami formacji.
 6. Spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujące do I Komunii św. będą w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 16.00 w Manastercu.
 7. W sobotę spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św., rodziców i ich rodzin w Manastercu od godz. 9.00 – 10.00.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii o godz. 11.00 w Manastercu. Będzie zmieniony porządek Mszy św. w Bezmiechowej: 7.30 i suma o godz. 9.00 po niej odśpiewanie litanii. W Manastercu o godz. 11.00 – uroczystość komunijna i o 15.00 nabożeństwo fatimskie i majówka, procesja wokół kościoła i Msza św. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych proszą aby pierwsze ławki pozostawić  dla rodzin tych dzieci  (jest 19 dzieci)
 9. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby diecezji.
 10. Manasterzec: w przyszła niedzielę II miesiąca taca na kościół w Manastercu.
 11. Bezmiechowa: w przyszłą niedzielę II miesiąca taca na nowy kościół.  Bóg zapłać  za złożone ofiary w kwietniu. Bóg zapłać parafianom, które jeszcze tydzień wczesnej posprzątały piwnice w nowym kościele.
 12. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a zarazem dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum będzie to nowenna przed przyjęciem sakramentem bierzmowania, obowiązkowo w niej uczestniczą. W niedzielę będzie odmówiona podczas nabożeństwa majowego. Bezmiechowa; w piątek 11 dnia miesiąca nowenna miesięczna w intencji ojczyzny.
 13. Można zapisać się w zakrystii na wyjazd w sobotę19 maja br. do  Korczyny  k/ Krosna na udział w  Drodze Krzyżowej do ruin zamku w Odrzykoniu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń.
 14. Bezmiechowa: Bóg zapłać ostatnim kolejkom za sprzątanie kościoła oraz wykoszenie trawy, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Agata Stram, Danuta Wojtanowska, Anna Jankowska
 15. W dzisiejszej prasie katolickiej warto przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Patron jedności ojczyzny – o św. Stanisławie
 • 30 lat kultu św. Andrzeja Boboli w Strachocinie ( w dodatku przemyskim)

W GN min.:

 • O najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem
 • „nie o prezenty tu chodzi” – znane osoby opowiadają jak przygotowały swoje dzieci do Pierwszej Komunii Św.
 • „Ojcowie Niepodległości” – postać Wojciecha Korfantego