1. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych. W Bezmiechowej codziennie z Mszą św. o godz. 18.00. W Manastercu w poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo z Mszą św. o godz. 17.00, w pozostałe dni tygodnia sami gromadzimy się na śpiewie litanii loretańskiej do Matki Bożej. Rodziców proszę aby zachęcić dzieci do udziału w nabożeństwach. Kandydaci do bierzmowania w ramach przygotowania do sakramentu,  proszę aby w zakrystii kandydaci odebrali przygotowaną karteczkę do indeksu od kl. VI do III gimnazjum. Dzieciom młodszych będą rozdawane obrazki za udział w majówkach.
 2. W czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, a zarazem Święto Narodowe -227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji Majowej. Niech znakiem naszego patriotyzmu będzie wywieszenie flagi narodowej. Msza św. w Bezmiechowej o godz. 7.30 i 11.00. Po sumie nabożeństwo majowe. W Manastercu jedna Msza św. o godz. 9.00 z nabożeństwem majowym.
 3. W liturgii wspominamy: w środę św. Atanazego, w piątek św. Floriana, w sobotę Rocznica Poświęcenia bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W piątek odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00. Spowiedź w Manastercu od godz. 16.00, o 17.00 nabożeństwo i Msza św., w Bezmiechowej od 18.00 spowiedź, nabożeństwo rozpocznie się pół godziny później o 18.30.
 6. Bezmiechowa: w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.
 7. Spotkanie dla dzieci z kl. III – przygotowanie do I Komunii św. będzie się w tym tygodniu w środę o godz. 16.00 w Manastercu.
 8. W przyszłą niedzielę I miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo majowe w niedziele będzie po sumie o 11.00, w Manastercu o godz. 15.00 przed Msza św.
 9. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wykoszenie trawy, na ten tydzień proszę do sprzątania osoby: Podkalicka Krystyna, Skubisz Maria, Skubisz Danuta. Do wykoszenia trawy na zboczach, skarpie, także między cmentarzem a ogrodzeniem kościoła proszę osoby z domów: Mokrzyńska Dorota, Romanek Robert, Woźny Franciszek, Józefa Bogdan, Woźny Stanisław.
 10. Podczas wakacji w naszej diecezji organizowane są dla dzieci od 8 roku życia oraz dla młodzieży turnusy „Wakacje z Bogiem” w Dubiecku oraz Ustrzykach Górnych, na które warto wysłać dziecko. Szczegółowe informacje na plakatach  w gablocie przy kościele.
 11. W sobotę,19 maja br. Korczynie k/ Krosna jak co roku organizowana jest  w plenerze Droga Krzyżowa do ruin zamku w Odrzykoniu z modlitwą w intencji o wyzwolenie z nałogów i różnych zniewoleń. Można ofiarować za innych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 w Sanktuarium św. bpa J.S. Pelczara w Korczynie. Będzie organizowany wyjazd z parafii, już od dziś można zapisać w zakrystii.
 12. Komunikat od Agencji Restrukturyzacji i modernizacji Rolnictwa ...
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli:
 • Korona Rzeczypospolitej na świętych skroniach Maryi
 • Temat nr: maryjny maj

W GN min:

 • O nowej polskiej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej – pielęgniarce, wczoraj w Krakowie odbyła się beatyfikacja.
 • Druga twarz Facebooka
 • Dodatek – 40.rocznica powstania wolnych związków zawodowych