1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień modlitw o Powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (Tzw. Suche Dni Letnie)
 2. W tym tygodniu w liturgii patronują nam; w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, męczennik –patrona Polski , w środę święto św. Marka Ewangelisty. Bezmiechowa; po nowennie w środę  św. będzie procesja błagalna  i  błogosławieństwo pół, modlitwa o urodzaje, podejdziemy do kapliczki za rzekę.
 3. Bezmiechowa: we wtorek po Mszy św. spotkanie Bractwa Trzeźwościowego.
 4. Spotkania dla dzieci z kl. III przygotowujące do I Komunii św. będą w tym tygodniu w środę o godz. 17.00 w Manastercu i piątek rozpoczęcie Mszą św. o 17.00.
 5. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Szramowiat Agnieszka, Bulanda Grażyna, Ogarek Lucyna. Rozpoczyna się sezon koszenia trawy. Proszę aby każda kolejka sprzątająca dopilnowała wykoszenia trawy na placu kościelnym. Do wykoszenia trawy na zboczach będzie wyczytywana jak do tej pory odrębna kolejka, kontynuacja dalszych numerów.
 6. Bezmiechowa: w czwartek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII i II Gimnazjum. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.
 7. W dzisiejszej prasie katolickiej warto przeczytać:

W Niedzieli min.:

 • Z Czech przez Polskę do nieba – o św. Wojciechu
 • W ciszy słychać najlepiej – o życiu zakonnym za klauzurą
 • Usłyszeć wołanie – dodatek dla młodych

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Czy Duch Święty może zmienić tradycję w Kościele? Wiara jest żywa – rozmowa o. Jackiem Salijem dominikaninem
 • Czego nie wiemy z zbrodni katyńskiej
 • dodatek: adhortacja papieża Franciszka – o świętości we współczesnym świecie „Gaudete et exultate”

Jest kolejny nr Małego Gościa dla dzieci i młodzieży

8.Intencje mszalne …