1. Po sumie w Bezmiechowej nabożeństwo Gorzkich żali, w Manastercu o 15.00 z mszą św.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msza w Bezmiechowej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00 rano. We wtorek całodniowa spowiedź w Lesku, jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał.
 3. Bezmiechowa: w poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej adoracyjne czuwanie, w środę o godz. 17.00 – zbiórka ministrantów.
 4. Manasterzec: we wtorek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów, przygotowanie do Triduum paschalnego.
 5. W środę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, zgłoszonych ale także tych odwiedzanych w I piątki miesiąca. Na drugi tydzień w I piątek po świętach już odwiedzin nie będzie.
 6. W czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne

W Manastercu: 

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej  – godz. 16.00

Wielki Piątek  – Liturgia na cześć Męki Pańskiej – rozpoczęcie Drogą krzyżową o godz. 16.00

Wielka Sobota –Wigilia Paschalna  – godz. 16.00.

W Bezmiechowej:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00, o 20.00 adoracyjne czuwanie prowadzi młodzież

Wielki Piątek – Liturgia na cześć Męki Pańskiej – rozpoczęcie Drogą Krzyżową wspólną w kościele o godz. 18.00

Wielka Sobota  – Wigilia Paschalna –   godz. 18.30.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja w Bezmiechowej o godz. 6.00, w Manastercu o godz. 7.45, druga  msza o 11.00 w Bezmiechowej i 12.30 w Manastercu. W Poniedziałek Wielkanocny porządek jak w zwykłą niedzielę o 7.30, 9.00, 11.00 i 12.30.
 2. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.
 3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy, od pokarmów mięsnych obowiązuje tych którzy ukończyli 14 rok życia, ilościowy – 3 posiłki dziennie, jeden do syta – tych którzy ukończyli 18, a nie rozpoczęli 60 r. Zachęca się także wiernych do zachowania postu w Wielką Sobotę.
 4. W Wielką Sobotę Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00 w kościele w Bezmiechowej, o 10.15 w świetlicy  w Bezmiechowej Dolnej, 10.20 u państwa Świerk.

Poświecenie w Łukawicy- początek u P. Bobala od godz. 10.00, w świetlicy w Łukawicy o 10.10., w kościele w Manastercu o godz. 10.30, i później w  świetlicy w Manastercu o 10.45  i u P. Podsobińskich.

Panów strażaków tradycyjnie prosimy o przygotowanie ogniska na liturgię Wigilii Paschalnej w oraz straż przy Bożym Grobie.

 1. W Wielką Sobotę na wieczorną liturgię przynosimy świece -paschaliki, możemy je później zanieść na cmentarz na groby zmarłych. Można jeszcze nabyć paschalik w zakrystii.
 2. Ofiary składane przy adoracji Krzyża Świętego przeznaczone na konserwację zabytków w Ziemi Świętej.
 3. Zamian tajemnic różańcowych będzie przeniesiona na II niedzielę miesiąca.
 4. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty, do przygotowania Grobu Bożego i Ciemnicy proszę młodzież z II i III Gimnazjum – kandydatów do bierzmowania z pomocą rodziców oraz o dwie kolejki do sprzątania przed Triduum i Wielkanocą: Sabat Danuta, Skubisz Marta, Dybaś Sabina, Podkalicka Ewa, Szramowiat Regina, Szczuryk Barbara.
 5. Godziny adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy oraz Grobie Bożym dzieci, młodzieży oraz Róż Różańcowych jest wypisana i umieszczona w gablocie ( na tablicy ogłoszeń – w Manastercu).
 6. W dzisiejszej prasie katolickiej możemy przeczytać.

W Niedzieli min.:

 • Jerozolimska Droga krzyżowa
 • Śladami męki Jezusa na rzymskim moście

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Jak owocnie przeżyć Triduum paschalne?
 • Dodatek – obrazek z wyjątkową modlitwą o. Pio
 • Zdążyć na pogrzeb Boga

Jest kolejny nr Małego Gościa dla dzieci