1. Dziś Gorzkie Żale w Bezmiechowej po sumie, w Manastercu o godz. 15.00 z Mszą św.
 2. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się wizerunki Chrystusa na krzyżach aż do liturgii Wielkiego Piątku.
 3. W tym tygodniu ze względu na spowiedzi porządek Mszy św. zmieniony, poniedziałek, wtorek i środę wieczorem 17.30, w czwartek, piątek i sobotę rano 7.00. Jutro 19 III Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, Msza św. także w Manastercu o godz. 16.00. W modlitwie polecamy solenizantów abpa seniora Józefa Michalika i papieża seniora Benedykta XVI.
 4. W środę odbędzie się spowiedź przedświąteczna w naszej w parafii od godz. 15.00 do 17.00 w obydwu kościołach. Skorzystamy z sakramentu pokuty, nie odkładajmy go na ostatnie dni przedświąteczne.
 5. W piątek w Bezmiechowej po Mszy o 7.00 rano będzie droga krzyżowa w kościele, szczególnie dla starszych oraz tych którzy nie będą mogli wziąć udziału w wieczornym nabożeństwie. Wieczorem zaś Droga krzyżowa w plenerze, drogą z Manasterca do Bezmiechowej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 w Manastercu, po Mszy św. wymarsz z krzyżem przez Manasterzec do  Bezmiechowej. W Bezmiechowej nie będzie już Mszy św. a jedynie Komunia św. dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii. Panów strażaków z Manasterca i Łukawicy prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem na drodze, kierowanie ruchem, dziewczyny ze scholi i starsze o śpiew. Poszczególne stacje tradycyjnie zaznaczmy jakimś krzyżem, proponuję aby stacje były w miejscach; I – przy krzyżu misyjnym w Manastercu, II – przy P. Bobala, Baran , III – przy  zjeździe do szkoły, IV – P. Putyra, V- P. Bańczak , VI P. Buczak, VII – P. Starakiewicz- VIII – p. Mastalerz Artur, IX – p. Podsobińscy kapliczka, X  p. P. Balawejdry – XI – P. Folta, Urban (w górnym Manastercu) XII – na Horbku, XIII – na krzyżówce drogi Manasterzec – Bezmiechowa, XIV – przy krzyżu misyjnym w Bezmiechowej .
 6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Obrzęd poświęcenia palm o godz. 9.00 (w Manastercu) i o 11.00 (w Bezmiechowej). Jeśli będzie sprzyjająca pogoda obrzęd poświecenia rozpocznie się na zewnętrz kościoła, a potem nastąpi uroczysta procesja z palmami do kościoła.
 7. Od piątku 23 marca do Niedzieli Palmowej będzie odbywać się Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie, udają się przedstawiciele z naszej parafii. Spotkanie młodych będzie transmitowane prze Radio Fara.
 8. Odwiedziny chorych będą w Wielki Tydzień, w Wielką Środę. Można ich zgłaszać w zakrystii.
 9. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty, na ten tydzień proszę do sprzątania osoby: Józefczyk Anna, Szmyd Janina, Fedorowiat Krystyna, natomiast na Wielki Tydzień do przygotowania Grobu Bożego, i Ciemnicy proszę młodzież, kandydatów do bierzmowania z kl. II  i III Gimnazjum z pomocą rodziców, a do sprzątania kościoła i obejścia będzie dwie następne kolejki.
 10. Manasterzec: do przygotowania Bożego Grobu i Ciemnicy w tym roku prosimy rodziny: Sałaciak Jolanta, Podkalicka Anna, Hołub Monika, Świerk Paweł, Wojtoń Bogumiła.
 11. Manasterzec: Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół w Manastercu.
 12. Bezmiechowa: Bóg zapłać za złożone ofiary na nowy kościół. W zakrystii są do odebrania listy na zbiórkę w marcu.
 13. W zakrystii są do nabycia świąteczne paschaliki – 7 zł minimalna ofiara oraz baranki wielkanocne – 5 zł. Dochód przeznaczony na Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszej Niedzieli min.

W Niedzieli min.:

 • Bóg nas stworzył wolnymi – spotkanie i rozmowa z Wojciechem Cejrowskim
 • Temat nr: Polacy ratujący Żydów
 • Sakramenty i pieniądze

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Co Bóg chce na powiedzieć przez papieża Franciszka? – mija 5 lat jego pontyfikatu
 • Niewidomi wokół widzącego – jak przeżywał Mszę św. O. Pio