1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość, wezwanie do podjęcia abstynencji oraz modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
 3. We wtorek odpust w Hoczwi ku czci św. Walentego , suma odpustowa o godz. 12.00
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Poprzez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Post od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Zachęca się jednak rodziców, aby swoje dzieci wprowadzali w autentycznego ducha pokuty już od młodego wieku. Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem w Bezmiechowej o godz. 8.00 i 17.30, W Manastercu o godz. 16.00. W Bezmiechowej w środę także nowenna do MBNP. Pielęgnujmy zwyczaj zabierania poświęconego popiołu dla nieobecnych jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
 1. W piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa , w tym tygodniu w Manastercu o godz. 16.00 Droga Krzyżowa i Msza św., w Bezmiechowej o godz. 17.30 – Droga krzyżowa  i Msza św. Ofiary składane w piątki Wielkiego Postu na tace przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Bezmiechowej po sumie o godz. 11.00, w Manastercu o godz. 15.00, i po nabożeństwie msza św. zamiast o godz. 12.30. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi krzyżowej  i Gorzkich żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O dobry i najsłodszy Jezu…”
 3. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę przed nabożeństwem Gorzkich Żalach w Manastercu o godz. 15.00 otrzymają poświęcone modlitewniki.
 5. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień proszę osoby do sprzątania: Beata Stram, Marzena Bielak, Danuta Zadorożny. W Wielkim Poście nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.
 6. Manasterzec: dzisiejsza taca przeznaczona na kościół w Manastercu. Dziś po Mszy o 12.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 7. Bezmiechowa: dziś taca przeznaczona na budowę nowego kościoła.
 8. W dzisiejszej prasie można przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Lourdes – szpital Boga
 • Trzeźwość egzaminem wolności
 • Muzeum 303 – o polskich bohaterach lotnictwa

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Serce w popiele – co walentykowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?
 • Niech diabły drżą!
 • O męczennicy z ludu Czango (Rumunia) , która zginęła z różańcem w ręku

Promyczek Dobra do dzieci.