1. Od dziś do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. Wielkie Antyfony Adwentu.
 2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. suche dni), prosimy Boga w intencji rodzin.
 3. Do soboty roraty w Bezmiechowej o godz. 6.00 poprzedzone śpiewem godzinek. W Manastercu w piątek o godz. 17.00. W środę nie będzie Mszy – są spowiedzi w dekanacie.
 4. Jutro w poniedziałek spowiedź przedświąteczna w naszej parafii od 15.00 do 17.00 w obydwu kościołach. W Lesku spowiedź w czwartek cały dzień.
 5. W sobotę 23 grudnia przypada rocznica święceń biskupich, a w wigilię dzień imienin ks. abp Adama Szala, polecamy go w modlitwie.
 6. W piątek od godz.8.00 udam się do chorych z Komunią Św., I piątkowych oraz tych, którzy dodatkowo zostaną zgłoszeni. W styczniu w I piątek odwiedzin już nie będzie
 7. W przyszłą niedzielę IV Niedziela Adwentu a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w Bezmiechowej bez zmian o 7.00 i 11.00, w Manastercu msza św. o godz. 9.00, nie będzie mszy o godz. 12.30. W godzinach wieczornych zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy ją w każdej rodzinie wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielenie się opłatkiem oraz pielęgnujmy zwyczaj śpiewania kolęd.
 8. Pasterka – msza w nocy w Manastercu o godz. 22.30, w Bezmiechowej o godz. 24.00 (północy). Taca z pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 9. W poniedziałek 25 XII Uroczystość Bożego Narodzenia, porządek Mszy św. jak w zwykłą niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30. Taki sam porządek 26 grudnia w Święto Św. Szczepana, męczennika. Po Mszy św . o 9.00 i 11.00  poświecenie owsa.
 10. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W związku z tym, że tym samym kolejkom z Manasterca wypadało by już trzeci raz rok po roku przygotowywać kościół na święta, dlatego będzie przesunięta kolejka i  przed Bożym Narodzeniem do posprzątania i przygotowania kościoła na święta, ustawienia choinek, szopki,  proszę trzy kolejki z Bezmiechowej Dolnej: Bożek Bogumiła, Czenczek Krystyna, Podsobiński Andrzej, Bagaczewicz Maciej, Wnęk Zofia, Lorenowicz Maria, Zielińska Władysława, Wojtaszek Beata, Adamczak Ewa. Po święta powrócimy do  kolejki pozostałej z
 11. Bezmiechowa:  Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.
 12. Manasterzec: Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół w Manastercu
 13. W dzisiejszej prasie katolickiej możemy przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Temat nr: Tajemnice Jasnej Góry
 • Pamięć o męczennikach w sutannach

W Gościu Niedzielnym min.:

 • O fenomenie polskich rorat, o
 • polował na bizony i czcił duchy, potem został katolikiem

Jest kolejny nr Małego Gościa dla dzieci

Ogłoszenie z UMiG Lesko  ….