1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Diecezjalna intencja różańcowa na grudzień: za zmarłych w mijąjacym roku aby mogli jak najszybciej oglądać Boga twarzą w twarz.
 2. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2017/2018 pod hasłem„ Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 3. Codziennie rano w Bezmiechowej Msza św. roratnia czyli ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.00 godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP i bezpośredni po godzinkach Msza św. Dzieci zapraszam aby przychodziły z lampionami, będą dla nich obrazki. W niedziele według przepisów liturgii nie ma Mszy roratnej, ale jest Msza św. niedzieli Adwentu w kolorze fioletowym, dodatkową świecę roratkę symbolizującą Maryję zapala się w dni powszednie podczas Mszy roratnich.
 4. Manasterzec: W Manastercu Msza św. roratnia ku czci NMP o godz. 17.00. w środę. W niedzielę śpiew godzinek przed Mszą św. o godz. 9.00.  W niedzielę według  przepisów liturgii nie ma Mszy roratnej, ale jest Msza św. niedzieli Adwentu w kolorze fioletowym, świecę roratkę symbolizującą Maryję zapalamy wtedy na czas śpiewu godzinek, natomiast na wieńcu adwentowym zapala się świece tylko w poszczególne niedziele Adwentu.
 5. Manasterzec: w środę na Mszę św. i spotkanie o godz. 17.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII oraz II i III Gimnazjum.
 6. Na stoliku z gazetami (na bocznym ołtarzu Manasterzec)wystawiona jest księga trzeźwości, można na czas Adwentu złożyć dar trzeźwości lub abstynencji i ofiarować za uzależnionych. Może to być adwentowe postanowienie.
 7. Dziś taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom
 8. W piątkę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza św. w Manastercu o godz. 16.00 i w Bezmiechowej o godz. 6.00 z godzinkami oraz wieczorem o 17.00. Na wieczornej Mszy św. w Bezmiechowej dzieciom z kl. III zostaną wręczone medaliki. Zapraszam dzieci i ich rodziców. W tym dniu odpust w Baligrodzie, suma o godz. 11.00.
 9. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Książek Elżbieta, Książek Józef, Książek Helena.
 10. Bezmiechowa: W przyszłą niedzielę II Adwentu na  Mszy św. porannej będzie  poświęcenie opłatków wigilijnych, członkowie Rady  Parafialnej  rozniosą je do rodzin naszej parafii jako wyraz łączności ze wspólnotą parafialną. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej ustalono, że dowolne ofiary składane z tej okazji będą w tym roku przeznaczone na utrzymanie cmentarza parafialnego (fundusz cmentarny) – opłata za wywóz śmieci, koszenie, na drugi rok należy też pomyśleć o położeniu nawierzchni na głównej alejce. Natomiast taca w przyszłą niedzielę II miesiąca będzie na ogrzewanie kościoła.  Bóg zapłać za złożone ofiary na nowy kościół w miesiącu listopadzie. Dalsze prace, a więc pokrycie dachowe rozpocznie się na wiosnę.  W tym roku będą jeszcze zamontowane okna na podpiwniczeniu – są już zamówione. Bóg zapłać parafianom, parafiankom, którzy w tym tygodniu porządkowały plac budowy.
 11. Manasterzec: w przyszłą niedzielę II miesiąca taca na kościół w Manastercu.
 12. Manasterzec: w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będzie poświęcenie opłatków wigilijnych, członków Rady Parafialnej proszę o ich zabranie i rozniesie do rodzin naszej parafii jako wyraz łączności ze wspólnotą parafialną. Dowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na kościół w Manastercu oraz na ofiarę dla pana organisty za cały rok posługiwania.
 13. W zakrystii są do nabycia świece Caritas, minimalna ofiara 5 zł. Dochód przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 14. W dzisiejszej prasie katolickiej możemy przeczytać. W Niedzieli min.:
 • Z Zułowa – w świat: ślad Piłsudskiego – 150 rocz. urodzin
 • Temat numeru: o Niepokalanej
 • Cykliczne reflekse adwentowe : Język Boga, życie w wymiarze Boga

W Gościu Niedzielnym min.

 • Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie
 • Pokolenie smartfona – amerykańska psycholog charakteryzuje pokolenie nastolatków z komórką w ręku
 1. Intencje mszalne.