1. Dziś rozpoczęcie nabożeństw październikowych,  w Bezmiechowej po sumie, w Manastercu o godz. 15.00 i Msza św. zamiast 12.30.
 2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych, w Manastercu po nabożeństwie o godz. 15.00. Diecezjalna intencja różańcowa na październik: Aby modlitwa różańcowa przyczyniła się do odnowienia w naszych sercach i rodzinach więzi z Bogiem i Kościołem.
 3. Codziennie nabożeństwo różańcowe w obydwu kościołach. W Manastercu o godz. 16.30 z Mszą św. w poniedziałki, środy i piątki, w pozostałe dni po nabożeństwie Komunia św. W Bezmiechowej o godz. 18.00. codziennie Msza św. i nabożeństwo po Mszy św. Za odmówienie różańca 5 tajemnic można zyskać odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele lub w rodzinie. Należy spełnić jeszcze zwykłe warunki jak: stan łaski uświęcającej po spowiedzi, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św,. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy; w poniedziałek świętych Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę Matki Bożej Różańcowej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. w Manastercu w czwartek i piątek od 16.00. Parafian z Bezmiechowej proszę aby skorzystali też we wcześniejsze dni, szczególnie we wtorek i czwartek od godz. 17.30. 
 6. Bezmiechowa: w czwartek o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu do osobistej adoracji.
 7. W piątek odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 10.00.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się krótkie spotkanie dla wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania, a więc rodziców uczniów z klasy VI i VII oraz II i III Gimnazjum, w Bezmiechowej po sumie, po różańcu, w  Manastercu po Mszy św. o godz. 9.00.
 9. Bezmiechowa: w sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.
 10. Bezmiechowa: w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 11. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Alicja Ziobrowska, Lucyna Otta, Aleksandra Otta.
 12. W sobotę 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej odbywać się będzie ogólnopolska akcja modlitewna Różaniec do granic. Wierni naszej ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą ją swoją obecnością i modlitwą. Uda się delegacja z dekanatu leskiego i naszej parafii. Możemy włączyć  się też indywidualnie, prywatnie w tę akcje. Wyznaczonym kościołem stacyjnym najbliżej nas są Ustrzyki Górne  i Cisna. O godz. 11.00 przewidziana jest w nich Msza św. , późnej nabożeństwo maryjne, godz. 13.00 przerwa na posiłek we własnym zakresie. O godz. 14.00 w wyznaczonych punktach rozpocznie się modlitwa różańcowa, cztery części różańca ( dwie w intencji ojczyzny, a dwie w intencji świata) i koronka do Bożego miłosierdzia. Zachęcam abyśmy chociaż duchowo włączyli się w tę modlitewną  akcję, czy uczestnicząc w parafii w wieczornym nabożeństwie albo w domach odmawiając różaniec.
 13. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Piekar Śląskich, Góry św. Anny i Częstochowy na 14-15 października. Są jeszcze wolne miejsca.
 14. Bezmiechowa: dzisiejsza taca na Seminarium Duchowne  w Przemyślu. W przyszłą niedzielę II miesiąca na budowę nowego kościoła. W tym tygodniu będą dalsze prace przy budowie kościoła. Prosimy do pomocy osoby z kolejki od czwartku

Czwartek: Antoni Szramowiat, Seroczyński Marian, Antoni Kuzio, Bogusław Kuzio

Piątek: Grzegorz Kubowicz, Danuta Zasępa, Wiesław Krasulak, Ernest Skarbiński

Sobota: Grzegorz Wojtanowski, Jerzy Latusek, Szymon Kmieciński, Krzysztof Kmieciński. W następnym tygodniu dalsza kolejka …

 1. Manasterzec: dzisiejsza taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu, w następną niedzielę II miesiąca taca na kościół w Manastercu.
 2. W przyszłą niedzielę Dzień papieski, zbiórka do puszek na Fundacje III Tysiąclecia.
 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli min.:
 • Polska opleciona różańcem
 • Różańcowe zwycięstwo
 • Poradnik dla seniora, artykuł po prostu jest mi smutno

W Gościu Niedzielnym min.:

 • Łańcuch ocalenia – różaniec to znak firmowy katolickiej pobożności
 • O tym, z powstaje nowe prawo o pochówku zmarłych

Jest kolejny nr Małego Gościa dla dzieci, a w nim min.

 • Audiobook „Quo vadis” 2 cześć
 • O objawieniach Matki Bożej w Gierzwałdzie, do tych objawień będą nawiązywać obrazki rozdawane dzieciom z SP przez cały październik za udział w nabożeństwie różańcowym, dziś dzieci otrzymają plansze