1. Jutro święto św. Stanisława Kostki , patrona Polski i młodzieży, rozpoczęcie kolejnego roku formacji do sakramentu bierzmowania. Zapraszam na Mszę św. młodzież oraz dzieci, szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas II i III Gimnazjum, a zarazem uczniów z kl. VII  i kl. VI. Proszę aby uczniowie z klasy VI i VII zabrali dziś z zakrystii deklaracje zgłoszeniową do kandydatów do bierzmowania i jutro wypełnioną przynieśli na Mszę św. W Manastercu Msza św. o 17.00, w Bezmiechowej o godz. 18.15.
 2. W pozostałe dni tygodnia Msza św. w Bezmiechowej o godz. 18.00, w Manastercu w piątek o godz. 17.00.
 3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, materialnie wspieramy diecezjalne radio „Fara”.
 4. W czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 5. W tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 6. Bezmiechowa: Bóg zapłać za ofiary na nowy kościół.
 7. Manasterzec: Bóg zapłać za ofiary na kościół w Manastercu
 8. Bezmiechowa: Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na ten tydzień do sprzątania proszę osoby: Bańczak Justyna, Mularz Zofia, Mularz Krystyna. Dziękuję panom strażakom za wyczyszczenie rynien na budynku parafialnym i zarazem proszę o przeczyszczenie rynien przez nich na kościele ale jak już opadną wszystkie liście z drzew w jesieni. Inny parafinom Bóg zapłać za zabezpieczanie linii energetycznej przy ścianie kościoła i naprawienie rynny na kościele.
 9. Manasterzec: w czwartek odbędzie się spotkanie rady parafialnej w Manastercu o godz. 19.00 w kościele.
 10. W sobotę za dwa tygodnie 30 września odbywa się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Jarosławia – Kolegiaty, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii do następnej niedzieli. Zachęcam członków róż różańcowych.
 11. W październiku 14 -15 X (sobota – niedziela) planowana jest parafialna pielgrzymka dwudniowa do Sanktuarium w Matki Bożej w Piekarach Śląskich oraz Sanktuarium św. Anny w Górze Św. Anny oraz w drodze powrotnej do Częstochowy, z jednym noclegiem w Górze Św. Anny  Bliższe informacje co do kosztów w następną niedzielę. Zapisy w zakrystii.
 12. W dzisiejszej prasie warto przeczytać. W Niedzieli min.
 • O modlitewnej akcji Różaniec do granic – ratuj różańcem Polskę i świat
 • Był więcej niż dziennikarzem – o rzeczniku prasowym Joaquin Navarro – Valls z czasów pontyfikatu Jana Pawła II

W Gościu Niedzielnym min.:

 • „Zatrzymaj aborcję chorych dzieci” – pojawia się po raz pierwszy realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone chore dzieci, rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelski projekt, jest
 • O huraganach, pojawiają się coraz częściej
 • Manasterzec: W każdą niedzielę przez cały rok szkolny po Mszy św. dzieci z kl.I –V będą otrzymywać obrazki, które nawiązują do liturgii słowa –Ewangelii z danej niedzieli, będzie to okazja dla rodziców, aby w domu przypomnieć dziecku o czym było słowo Boże (na katechezie dzieci otrzymały już plansze)