11 października, wczesnym sobotnim porankiem rozpoczęło się nasze parafialne pielgrzymowanie do Jasnogórskiej Matki Bożej w Częstochowie. Zanim jednak dotarliśmy do Częstochowy, w pierwszy dzień odwiedziliśmy nowo tworzące się Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie pielgrzymi wzięli udział w Eucharystii, a zarazem mogli zapoznać się z historią i ideą powstawania tego szczególnego miejsca, gdzie czczone są Relikwie Krwi naszego wielkiego rodaka. Następnie przyjechaliśmy do pobliskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, miejsca które zostało naznaczone obecnością Św. Faustyny Kowalskiej i objawieniami jakie otrzymywała, a nade wszystko łaską Bożego Miłosierdzia, bowiem to tutaj Św. Jan Paweł II w 2002 r. konsekrując nową bazylikę, zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu.
Pod wieczór dotarliśmy na Jasną Górę, celu naszej pielgrzymki. Wspólnie odprawiliśmy Drogę Krzyżową na jasnogórskich wałach . O 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który w tym dniu prowadził ks. bp Antoni Długosz.
Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się udziałem w Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani. Kolejnym miejscem na szlaku pielgrzymki były Wadowice, zwiedzanie Muzeum Domu Jana Pawła II oraz oraz wadowickiego kościoła, w którym był ochrzczony Karol Wojtyła, przyszły papież. Wolny czas, jaki mieliśmy do dyspozycji, pozwoli także zasmakować słynnych wadowickich kremówek.
Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy, było Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz pokłon Matce Bożej Kalwaryjskiej, tak bardzo drogiej i bliskiej Św. Janowi Pawłowi II. A potem już tylko droga powrotna …